Помилка
Помилка
Помилка
Підписка оформлена
Заявка успішно відправлена
Помилка
Повідомлення відправлено
Помилка
За Вашою адресою є покриття «Макснет»
Заявка успішно відправлена
Покриття відсутнє
Помилка
Відгук успішно відправлено
Помилка
Відгук успішно відправлено
Помилка
Запит успішно відправлено
Помилка
Резюме успішно відправлено
Заявку на перенесення домену успішно відправлено
Помилка
10.05.2025
Iнтернет
343
Якщо ви плануєте ремонт у квартирі, саме час подумати не лише про плитку чи освітлення, а й про майбутню інтернет-мережу. Адже якісний і стабільний Інтернет сьогодні — це не розкіш, а базова потреба. Особливо, якщо у вас вдома працює Smart TV, відеоспостереження, “розумний будинок” чи кілька гаджетів водночас. Щоб ви не ламали голову, чому Wi-Fi “не ловить” у спальні, розповідаємо, як правильно спланувати мережу Інтернет ще до завершення ремонту.
Типові помилки: коли про Інтернет згадали надто пізно
Багато людей починають думати про мережу Інтернет тільки після того, як ремонт уже завершено. Але це може призвести до низки неприємних моментів. Ось кілька типових помилок, які можуть виникнути, якщо про Wi-Fi не подбати на етапі ремонту:
Часто після ремонту ми ставимо роутер будь-де, не думаючи про його розташування. Наприклад, ховаємо пристрій у шафі, на балконі чи за меблями, сподіваючись, що сигнал Wi-Fi все одно “покриє” всю квартиру. Насправді, такий підхід призводить до того, що сигнал не доходить до віддалених кімнат або значно слабшає при проходженні через стіни чи металеві предмети. Роутер повинен знаходитися в центрі квартири, вільно стояти в просторі, щоб сигнал розповсюджувався рівномірно.
Ви маєте враховувати, що технології розвиваються. І якщо бажаєте, щоб ваше інтернет-з'єднання було більш швидким і стабільним через рік, потрібно спланувати прокладення кабелів для гігабітного Інтернету або підготуватися до підключення оптоволокна. Якщо провайдер цього не зробить на етапі ремонту, доведеться переробляти проводку, коли прийде час оновлювати інтернет-підключення.
Під час ремонту не завжди передбачають потрібну кількість розеток для інтернет-пристроїв. Якщо кабелі не прокладено в потрібних місцях, а кількість точок підключення обмежена, це призведе до того, що для підключення комп’ютера, телевізора або ігрової консолі доведеться використовувати подовжувачі чи додаткові адаптери. Це не тільки незручно, але й виглядає неестетично. Тому варто заздалегідь створити відповідні умови: підготувати місця розміщення для розеток та місця вводу кабеля в квартиру.
Якщо у вас велика квартира або приміщення з численними перегородками, один роутер не покриє весь простір. Особливо це стосується приміщень, де є товсті стіни чи металеві конструкції.
Щоб уникнути подібних помилок, Wi-Fi мережу потрібно планувати одночасно з електрикою та розміщенням меблів.
Розташування роутера — ключ до стабільного сигналу
Одного роутера у квартирі може бути недостатньо, і от чому:Найкраще місце для розміщення Wi-Fi роутера — центр квартири. Звідси Wi-Fi сигнал поширюється рівномірно в усі боки. Тому чим ближче до центру квартири буде розташований роутер, тим більш стабільним буде покриття в усіх кімнатах. Ідеальний варіант — встановити його в коридорі або вітальні.
Оскільки Wi-Fi сигнал дуже чутливий до перешкод (особливо до металу, дзеркал і товстих стін), не ховайте роутер у шафу чи комору. Адже такі перешкоди можуть знизити якість з’єднання на 30–50%.
Що потрібно врахувати при прокладанні кабелів
На сьогодні існують три типи кабелів, які найчастіше використовують для прокладання інтернет-мереж:
Цей тип кабелю складається з 2-х (4-жильний кабель) або 4-х (8-жильний кабель) пар скручених провідників з пропускною здатністю від 100 Мбіт/с до 1 Гбіт/с відповідно. Щоб забезпечити максимальну ефективність передачі даних, стабільність сигналу та довговічність кабелю, вита пара повинна бути виготовлена з якісного матеріалу.
Також не варто заощаджувати, розділяючи 8-жильний кабель на різні розетки по 4 жили, бо це призведе до обмеження швидкості передачі даних до 100 Мбіт/с.
Це ідеальний варіант, щоб підключити домашній Інтернет за технологією GPON. Але майте на увазі, що через крихкість матеріалу необхідно забезпечити захист оптоволокна від механічних пошкоджень. З цією метою оптичний кабель краще прокладати у гофрі, а також уникати його згинання. Оскільки фактично оптоволокно використовується для приєднання до мережі провайдера, а далі від терміналу — вже вита пара, достатньо провести її тільки в мережевий вузол квартири.
Раніше використовувався здебільшого при підключенні аналогового телебачення або аналогового відеоспостереження. Через те, що сучасні сервіси та рішення працюють через інтернет-протокол, наразі коаксіальний кабель втратив свою актуальність, будучи витісненим витою парою та оптоволокном.
Кабелі краще монтувати в стіни або стелю до початку оздоблювальних робіт. Альтернатива — кабель-канали, але вони менш естетичні.
Також, з огляду на те, що сфера інтернет-зв'язку дуже стрімко розвивається, не варто забувати про можливість використання просунутих технологій.
Гігабіт і GPON — це вже реальність. Щоб не довелося переробляти прокладання кабелів через кілька років, краще відразу передбачити все для підключення до сучасних технологій. Це дозволить вам користуватися Інтернетом на швидкості 1 Гбіт/с та залишатися на зв'язку навіть за відсутності світла.
Якщо у вашій квартирі багато гаджетів, варто подбати про підтримку Wi-Fi 6 / 6E. Ці стандарти забезпечують стабільний сигнал, меншу затримку та високу швидкість навіть при великій кількості підключень.
Розетки та резервне живлення: про це забувають найчастіше
Одна з найпоширеніших помилок при ремонті — ігнорування потреб мережевого обладнання у електроживленні та правильному розміщенні. Через це після ремонту часто виявляється, що Wi-Fi роутер доводиться ставити туди, де є розетка, а не туди, де це доречно для хорошого сигналу. Або відсутня розетка біля стелі або у шафі, де планувалась точка доступу чи ретранслятор.
Для вирішення згаданих проблем:
Заплануйте розетки там, де вони дійсно потрібні: біля роутера, телевізора, відеокамер. Так ви уникнете необхідності використовувати трійники та подовжувачі.
Також зазначимо, що у багатоквартирних будинках часто спостерігається нестабільне живлення. Плюс при відключенні електрики Wi-Fi зникає. Щоб продовжити користуватися Інтернетом навіть при короткочасному зникненні електроенергії, не забудьте про резервне живлення:
Mesh-системи або точки доступу
Якщо площа вашої квартири від 70 кв. м або з кількома перегородками, майбутній сигнал Wi-Fi може не доходити до всіх кімнат. У цьому випадку на етапі ремонту варто подбати про:
Консультація з провайдером перед ремонтом: чому це важливо?
Провайдер може значно допомогти вам у плануванні домашнього Інтернету з роутером, особливо якщо ви хочете мати стабільне покриття та хорошу швидкість у кожній кімнаті. Професійна консультація може бути корисною у таких питаннях, як:
В компетенції представника інтернет-провайдера:
Інтернет-провайдери часто пропонують потужні роутери, Mesh-системи або Wi-Fi розширювачі. Також фахівці можуть порадити, чи варто ставити додаткову точку доступу у віддалених кімнатах. До того ж, майстер врахує вибраний тип підключення (оптичний Інтернет, Ethernet) і за можливості надасть відповідне обладнання.
Фахівець розмістить роутер або Mesh-пристрої у вашій квартирі з урахуванням найкращої локації для покриття. Також допоможе налаштувати Інтернет, в тому числі розділення частот 2.4 ГГц та 5 ГГц, QoS (пріоритет трафіку), гостьові мережі, батьківський контроль тощо.
В разі виникнення проблем з покриттям або підключенням надійні провайдери надають техпідтримку 24/7. Деякі провайдери надають дистанційний моніторинг стану мережі, заміщують несправне обладнання або оновлюють його при зміні тарифу.
Після консультації з інтернет-провайдером ви знатимете точно, куди вивести кабелі, як розмістити обладнання і яку технологію обрати.
Фахівці Макснет готові підключитися на етапі планування ремонту і спроєктувати ідеальну для вашої квартири домашню мережу. Це гарантія стабільного Інтернету без переробок та сюрпризів після завершення ремонту.
Оцінити
5.0
Поділитися
Коментарі
0
Еще комментарии