0800-31-0700 для нових абонентів
0800-31-0800 технічна підтримка

Що таке SFP VoIP E1 конвертер

Головна /

Блог

/

Що таке SFP VoIP E1 конвертер

Що таке SFP VoIP E1 конвертер

31.08.2023

Пристрої

16047

Поговоримо про SFP VoIP E1 конвертер — спеціалізований пристрій, який дозволяє інтегрувати TDM і IP мережі. Обладнання підтримує інтерфейс Е1, через який здійснюється підключення до офісної АТС, а також функцію апаратного ехопридушення для всіх голосових каналів потоку E1.

SFP VoIP E1 конвертер бренду “Террател” можна використовувати в будь-якому місці, де доступна мережа. Фізичне підключення до офісної АТС чи ТМЗК (телефонної мережі загального користування) відбувається через інтерфейс E1 (роз’єм RJ-45), а до IP мережі — через sfp-slot.

Основні технічні характеристики SFP VoIP E1 конвертера

SFP VoIP E1 конвертер оснащений стандартним портом RJ-45, при цьому підтримує:

 • До 30 одночасних викликів на порт 1E1, в сторону IP мережі — протокол SIP.
 • З’єднання фізичного інтерфейсу E1 (G.703).
 • Протоколи PSTN: PRI (DSS1, QSIG, Q.931), R2 MFC.
 • Протоколи VoIP: SIP.
 • Asterisk інтерфейс.
 • Факс і модем: Fax over G.711, T.38.
 • Форм-фактор SFP.

Використання цього унікального обладнання дозволяє вирішити одразу кілька проблем:

 • Несумісність протоколів. TDM і IP мережі використовують різні протоколи для передачі голосового трафіку. VoIP E1 шлюз виконує перетворення сигналів між цими протоколами, що дозволяє їм взаємодіяти.
 • Різні середовища передачі. TDM мережі традиційно використовують аналогові канали, тоді як IP мережі використовують цифрові канали. VoIP E1 шлюз забезпечує взаємодію між цими середовищами передачі, що дозволяє використовувати існуючу TDM інфраструктуру для передачі голосового трафіку по IP мережі.
 • Фізична ізоляція. TDM і IP мережі можуть бути фізично ізольовані одна від одної. VoIP E1 шлюз дозволяє підключати ці мережі до одного і того ж обладнання, що забезпечує фізичну інтеграцію.

Ось кілька конкретних прикладів того, як VoIP E1 шлюз в форм-факторі SFP може допомогти у вирішенні цих проблем:

 • Організації, які мають TDM АТС і хочуть перейти на VoIP, можуть використовувати VoIP E1 шлюз для інтеграції своєї TDM АТС з IP мережею. Це дозволить їм продовжувати використовувати свою TDM АТС, поки вони не будуть готові до повного переходу на VoIP.
 • Організації, які мають TDM мережі, які потрібно підключити до глобальної мережі, можуть використовувати VoIP E1 шлюз для перетворення сигналів між TDM і IP мережами. Це дозволить їм використовувати існуючу TDM інфраструктуру для передачі голосового трафіку по глобальній мережі.
 • Організації, які мають TDM і IP мережі, які потрібно фізично інтегрувати, можуть використовувати VoIP E1 шлюз для підключення цих мереж до одного і того ж обладнання. Це дозволить їм керувати цими мережами з одного і того ж місця.

В цілому, VoIP E1 шлюз в форм-факторі SFP є цінним інструментом для інтеграції TDM і IP мереж. Він може допомогти організаціям вирішити кілька проблем, пов'язаних з несумісністю протоколів, різними середовищами передачі та фізичною ізоляцією.

Налаштування сигналізації з’єднувальних ліній PSTN і SIP

Інтеграція офісної АТС і IP мережі за допомогою протоколу SIP складається з наступних етапів:

 1. Налаштування фізичного з’єднання інтерфейсу E1.
 2. Вибір і налаштування необхідної сигналізації TDM мережі.
 3. Налаштування протоколу SIP.
 4. Перевантаження пристрою.

Для налаштування обладнання потрібно перейти у вкладку «Settings» веб-інтерфейсу. Список параметрів, що налаштовуються, містить три розділи – NETWORK, E1 PORT і DSS1.


Діагностика і моніторинг

Параметри підрозділу «Diagnostics» дозволяють стежити за станом каналів PCM (інтерфейсу Е1), SIP каналів і статистикою дзвінків в режимі реального часу.


З метою мережевого моніторингу пристрій оснащений вбудованим SNMP агентом (SNMP v1/v2c), який в реальному часі передає повідомлення про аварії, що сталися, контролюючому SNMP менеджеру. Також SNMP агент підтримує моніторинг станів пристрою за запитом від SNMP менеджера, надаючи значення і опис змінних у відповідному MIB-файлі.

Підключення SFP VoIP E1 модуля через Ethernet медіаконвертер

У деяких випадках при розгортанні SFP VoIP E1 модуля для з’єднання систем зв’язку на основі протоколу SIP та пристроїв, що використовують інтерфейс E1, підключити його до локальної мережі (LAN) немає можливості. У таких ситуаціях не обійтися без використання бюджетного медіаконвертера. Цей пристрій призначений для перетворення сигналу і подальшого з’єднання оптоволоконного кабелю 1000BASE-SX з крученою парою 1000 Base-T.

Підключений через Ethernet медіаконвертер SFP VoIP E1 модуль виглядає ось так:


Компанія “Макснет” вже успішно впровадила в свою мережу розглянуті модулі. Завдяки цьому бізнес-абоненти, більшість з яких має в розпорядженні тільки потік Е1, отримали можливість підключати АТС до телефонії SIP.

Коментарі

0

Еще комментарии