0800-31-0700 для нових абонентів
0800-31-0800 технічна підтримка

Як налаштувати підключення через мережеву карту в macOS

Головна /

Блог

/

Як налаштувати підключення через мережеву карту в macOS

Як налаштувати підключення через мережеву карту в macOS

29.08.2023

Iнтернет

15823

Для роботи в мережі Інтернет потрібно отримати IP-адресу від провайдера. У провайдера «Макснет» абонент може отримати IP-адресу в тому випадку, якщо від його обладнання буде йти запит з MAC-адресою, яка зареєстрована за даним абонентом.

На продукції Apple є деякі обмеження зі зміни MAC-адреси. Наприклад, на Windows або Ubuntu можна вказати необхідну MAC і вона буде з Вами до тих пір, поки Ви самостійно її не зміните. На macOS ця функція також доступна, але змінити її можна тільки на 1 сесію, тобто після перезавантаження ПК потрібно буде знову змінювати MAC-адресу. Це дуже незручно, тому рекомендуємо звернутися в технічну підтримку, щоб за Вашим підключенням зареєстрували нову MAC-адресу.

Також є питання з приводу Ethernet-порта. Наприклад, якщо у Вас моноблок від Apple, то проблем не повинно виникнути. Але якщо у Вас MacBook, то необхідного роз'єму у Вас не буде. Для підключення без роутера кабелем потрібно буде докупати зовнішню мережеву карту з роз’ємами під інтернет-кабель RJ45 і USB. Наприклад, як на фото нижче.


Якщо така мережева карта є і Ви її підключили, тоді переходимо до налаштування Інтернету.

  1. Натискаємо на значок «Apple» в правому верхньому куті, після чого — на «Системні параметри».
  2. У меню, що з'явилося, знаходимо значок «Мережа» і натискаємо на нього.
  3. Знаходимо рядок «Thunderbolt Bridge» і вибираємо потрібний тип підключення «з DHCP».
  4. Далі потрібно перевірити поточну MAC-адресу пристрою і звірити її з тією, яка повинна бути у Вас. Уточнити її можна в технічній підтримці по телефону або в чаті. Також можна подивитися в особистому кабінеті в розділі «Послуги» — «Інтернет».
  5. Повідомляємо технічній підтримці яку MAC-адресу встановити. Після цього у вас з'явиться інтернет-з'єднання по кабелю Ethernet.

Перевірити отримані мережеві параметри можна в даному меню «Ethernet» — «Апаратура».

При натисканні на кнопку «Додатково» відкриються розширені налаштування, де на останній вкладці можна побачити MAC-адресу мережевого адаптера і швидкість підключення — зазвичай або 100 Мб, или 1 Гб (залежно від характеристик кабеля і обладнання).


Команди в терміналі

Через термінал є можливість перевіряти мережеві параметри ПК. Ви можете подивитися свою IP і MAC-адресу (фізичну адресу), перевірити доступність інтернет-ресурсів і стабільність з'єднання.

  1. Знаходимо на панелі значок «Launchpad» і в пошуку вводимо «terminal». Вводимо команду для відображення мережевих налаштувань.
    ifconfig

  2. Перевіряємо доступність ресурсу (наприклад, улюбленого сайту або сервера гри). Ваш ПК відправляє запит і отримує відповідь від потрібної IP-адреси. Якщо надходять всі відповіді, то це свідчить про стабільне підключення.
ping google.com

Виконуємо трасування до адреси, що Вас цікавить. За допомогою цієї програми можна зібрати і проаналізувати Ваше підключення за заданими адресами.

Останні три колонки, які виводяться в консолі — це параметри відгуку для трьох пакетів, які надсилаються для трасування на кожний хоп. Як бачимо на картинці вище, для трасування маршруту нам знадобилося 11 хопів. Мінімальний відгук пішов від першого вузла — це перший комутатор після ПК і відстань до нього мінімальна. По мірі віддалення від точки трасування росте і затримка відгуку.

traceroute google.com

Якщо у Вас залишилися питання з налаштування обладнання в нашій мережі, можете звернутися в технічну підтримку за номером телефону 0800-31-0800 або в онлайн-чаті на сайті. З радістю Вам допоможемо.

Коментарі

0

Еще комментарии