Помилка
Помилка
Помилка
Підписка оформлена
Заявка успішно відправлена
Помилка
Повідомлення відправлено
Помилка
За Вашою адресою є покриття «Макснет»
Заявка успішно відправлена
Покриття відсутнє
Помилка
Відгук успішно відправлено
Помилка
Відгук успішно відправлено
Помилка
Запит успішно відправлено
Помилка
Резюме успішно відправлено
Заявку на перенесення домену успішно відправлено
Помилка
28.01.2024
Iнтернет
5658
8 січня 2024 року на виставці CES 2024 було офіційно оголошено про запуск Wi-Fi 7 (IEEE 802.11be). За прогнозами Wi-Fi Alliance — організації, яка об'єднує виробників комп’ютерної техніки та бездротових пристроїв — цього ж року офіційна підтримка Wi-Fi 7 з'явиться на смартфонах, ПК, ноутбуках, маршрутизаторах та іншому обладнанні. Ми вирішили порівняти останню версію Wi-Fi з попередніми та розібратися, чи варто українцям поспішати з придбанням пристроїв, сумісних з цим протоколом зв'язку.
Порівняння Wi-Fi 7 з попередніми версіями
Завдяки функції Multi-Link Operation (MLO), притаманній стандарту Wi-Fi 7, з'єднання розподіляються за трьома діапазонами частот (2,4 ГГц, 5 ГГц і 6 ГГц). Порівняно з діапазоном 6 ГГц у Wi-Fi 6, діапазон 6 ГГц у Wi-Fi 7 вдвічі збільшує пропускну здатність мережі, завдяки чому забезпечується прискорення її роботи і стабільність зв'язку при підключенні до неї великої кількості девайсів.
Також технологія Wi-Fi 7 забезпечує максимальну швидкість передачі даних близько 40 Гбіт/с, що в 4 рази перевищує можливості Wi-Fi 6. Але тут варто зазначити, що в домашніх умовах Ви не отримаєте такий показник, оскільки це ідеальний лабораторний максимум. Та все ж при застосуванні Wi-Fi 7 загальне зростання швидкості буде помітним, особливо якщо всі Ваші пристрої підтримуватимуть новий стандарт.
Wi-Fi 7 забезпечує ширшу смугу пропускання каналу – 320 МГц порівняно зі 160 МГц при використанні Wi-Fi 5, 6 або 6E. Це дозволяє суттєво збільшити реальну швидкість завантаження даних і пропускну здатність.
На відміну від Wi-Fi 6/6E, які працюють з модуляцією 1024-QAM, покоління Wi-Fi 7 використовує модуляцію 4096-QAM. Це дозволяє кожному символу передавати не 10 біт, а 12 біт, і забезпечує на 20% вищу швидкість передачі даних.
Завдяки функції багатоканальних операцій (MLO) пристрої здатні обмінюватися даними в кількох діапазонах частот одночасно, що суттєво збільшує обсяг їх обробки, зменшує затримку між пристроями, підвищує надійність та ефективність навіть у щільних мережах (на стадіонах, у коворкінгах тощо).
У версіях Wi-Fi 6/6E при використанні будь-якої частини великого високошвидкісного каналу іншим пристроєм увесь канал стає недоступним, тому необхідно використовувати інший канал. Wi-Fi 7 дозволяє вирішити цю проблему, призначивши кілька RU одному користувачеві (Multi-RU) та об’єднавши їх для підвищення ефективності передачі.
Кількість просторових потоків у Wi-Fi 7 дорівнює 16, що вдвічі більше, ніж у Wi-Fi 6. Завдяки 16 х 16 MU-MIMO кожен пристрій має достатню пропускну здатність для безперебійної роботи.
Варто зазначити, що оскільки швидкість Wi-Fi 7 залежить від Вашого підключення до Інтернету, визначити кількісне збільшення цього показника порівняно з Wi-Fi 6/6E не завжди легко. Проте загалом стандарт здатен забезпечити помітно швидший доступ до Інтернету.
Чи варто вже переходити на пристрої з підтримкою Wi-Fi 7?
На думку експертів, з впровадженням технології Wi-Fi 7 стануть доступними такі можливості використання, як робота з потоковими трансляціями, віртуальною/доповненою/розширеною реальністю, іммерсивним 3D-навчанням, електронними іграми та ін. Згідно заяви Wi-Fi Alliance, специфікація Wi-Fi 7 буде завершена до кінця першого кварталу 2024 року, що дозволить розгортати мережу та інтегрувати відповідне обладнання.
Безперечно, завдяки своїм технічним характеристикам 7-е покоління Wi-Fi має низку переваг перед попередніми. Але оскільки новий стандарт тільки запущено, наразі не варто поспішати купувати пристрої, здатні підтримувати Wi-Fi 7. До того ж вони тільки з'являються на ринку і поки їх небагато (зокрема, це адаптери для ПК і маршрутизатори T-Link, Netgear, Eero), адже виробникам потрібен час, щоб детально розібратися в особливостях останнього стандарту.
Тож для домашнього використання Вам поки цілком підійде маршрутизатор з підтримкою Wi-Fi 6. Але якщо Ви все одно збираєтесь оновити своє обладнання на те, що відповідає технології майбутнього, можете придивитися до пристроїв, сумісних з Wi-Fi 7. Великим компаніям і підприємствам варто дочекатися появи повністю сертифікованих пристроїв, здатних працювати на “специфічних” частотах.
Оцінити
5.0
Поділитися
Коментарі
0
Еще комментарии