Помилка
Помилка
Помилка
Підписка оформлена
Заявка успішно відправлена
Помилка
Повідомлення відправлено
Помилка
За Вашою адресою є покриття «Макснет»
Заявка успішно відправлена
Покриття відсутнє
Помилка
Відгук успішно відправлено
Помилка
Відгук успішно відправлено
Помилка
Запит успішно відправлено
Помилка
Резюме успішно відправлено
Заявку на перенесення домену успішно відправлено
Помилка
07.04.2023
Iнтернет
51726
Ми зібрали покрокові керівництва для будь-якого браузера на випадок, якщо раптово знадобилося видалити історію або кеш. Середній користувач виконує ці дії за 7 секунд. Зазвичай цього вистачає, щоб виходити чистим із води.
Жарти жартами, а видаляти історію та кеш дійсно варто. Це прискорить роботу браузера та усуне помилки некоректного зображення сторінок.
Для чого потрібен кеш і зберігання історії
Коли користувач повторно заходить на сайт, браузер не завантажує сторінки та їхні елементи заново, а звертається до кешу і дістає все звідти. Це суттєво скорочує час завантаження.
Зі зберіганням історії все простіше.
Наприклад, Ви вирішили поміняти шпалери на робочому столі, але не пам’ятаєте роздільну здатність свого екрану. Ви лізете в налаштування і бачите, що роздільна здатність — 1280 × 1024.
Далі Ви гуглите «Шпалери 1280 × 1024 з кошенятами», знаходите гарний сайт з картинками без водяних знаків, завантажуєте картинку в гарній якості и ставите на шпалери.
Кошенята набридають за тиждень, і Ви хочете нові, з природою. Починаєте писати «шпалери», а Google пам’ятає, яка роздільна здатність потрібна була минулого разу і на якому сайті Ви знайшли красиві. Все! Міняєте котів на пейзажи і економите час.
Чому корисно все це чистити
Сайт — це не щось статичне: інформацію там постійно оновлюють, перезаписуючи дані на сервері. Коли Ви звертаєтесь до такого сайту, Ваш браузер може не знати, що його оновили, і завантажити сторінку в тому вигляді, в якому «бачив» її минулого разу. Іноді це буває дуже критично.
Про важливість очищення історії, особливо коли комп’ютером користуються кілька користувачів, і казати не варто.
Видаляти темпові файли з пам’яті браузера— взагалі завжди корисно. Звільняється місце, комп’ютер не зберігає марну інформацію про сайти, які були відвідані один раз.
До речі, не забуваємо також видаляти й cookie. Про них ми писали тут.
Як очистити кеш та історію браузера
В Opera
Йдемо в «Налаштування» (правий верхній кут екрану), вибираємо «Конфіденційність та безпека», знаходимо пункт «Очистити історію відвідувань».
У новому віконці вибираємо часовий діапазон, який потрібно очистити, і ставимо галочки поруч з журналом перегляду та кешованими зображеннями і файлами.
В Google Chrome
Заходимо в «Налаштування» (правий верхній кут), вибираємо «Конфіденційність і безпека».
Далі справа переходимо в «Очистити історію», у новому вікні також ставимо галочки навпроти «Історія веб-перегляду» та «Кешовані зображення та файли», а також вибираємо період часу.
В Mozilla Firefox
Йдемо у «Меню» (правий верхній кут), «Налаштування». Далі нам знадобиться «Приватність і Безпека», далі вибираємо «Стерти історію». Ставимо галочки на потрібних пунктах.
В Microsoft Edge
В потрібний розділ можна потрапити двома способами:
Вибираємо «Видалити дані про перегляд веб-сторінок», виставляємо потрібні значення.
Ми з радістю допоможемо Вам з будь-якими питаннями, пов’язаними з налаштуванням роботи інтернет-з’єднання та програмного забезпечення. Звертайтесь до наших спеціалістів, щоб бути впевненими в успіху вирішення завдання.
Оцінити
4.8
Поділитися
Коментарі
0
Еще комментарии