Помилка
Помилка
Помилка
Підписка оформлена
Заявка успішно відправлена
Помилка
Повідомлення відправлено
Помилка
За Вашою адресою є покриття «Макснет»
Заявка успішно відправлена
Покриття відсутнє
Помилка
Відгук успішно відправлено
Помилка
Відгук успішно відправлено
Помилка
Запит успішно відправлено
Помилка
Резюме успішно відправлено
Заявку на перенесення домену успішно відправлено
Помилка
03.01.2025
Iнтернет
66
Штучний інтелект (ШІ) все більше інтегрується у наше повсякденне життя, дозволяючи не лише спростити вирішення складних завдань, а й позбавити необхідності виконання рутинних справ. Тому ми зібрали для вас 10 прикладів практичного застосування ШІ, які можуть стати вам у нагоді.
Мозковий штурм
Перш за все ви можете звернутися до ШІ за допомогою в пошуку ідей. Вони можуть стосуватися як побутових питань (чим зайняти дітей, які нові телешоу переглянути, що подарувати друзям чи близьким, як розважити гостей на вечірці тощо), так і робочих (розробити бізнес-ідеї, створити маркетингові стратегії, згенерувати ідеї для стартапів тощо). Вам не треба ламати собі голову — ШІ отримує від вас чітке завдання і відповідно до нього за кілька секунд пропонує список різноманітних варіантів.
Приклад підказки: “Мені потрібна допомога в пошуку ідей для (сфера або проєкт). В ролі напарника з мозкового штурму запропонуй нові підходи/напрямки розвитку з огляду на (вказати контекст і обмеження проєкту)?”
Створення різноманітних списків
Перед тим, як пакувати валізу в подорож, записуватись у спортзал, розпочинати новий робочий проєкт тощо, дуже зручно попросити чат-бот з ШІ скласти для вас список відповідних речей. Для цього достатньо детально описати сервісу завдання, яке потрібно вирішити.
Приклад підказки: “Я збираюся поїхати (коли) в (вказати місце) на (вказати кількість) днів з метою (перелічити ймовірні заходи). Створи список речей, які мені точно знадобляться в майбутній поїздці”.
Планування меню
Якщо ви маєте конкретні дієтичні потреби і вам потрібно створювати рецепти та списки покупок відповідно до них, або ви намагаєтеся знизити витрати на продукти, тут теж на допомогу можуть прийти спеціальні застосунки з використанням ШІ. Опишіть таким онлайн-сервісам свої дієтичні обмеження, переваги в їжі та розмір бюджету і попросіть скласти індивідуальний план харчування та списки покупок на його основі.
Приклад підказки: “В мене непереносимість (лактози/глютену тощо). З урахуванням цього створи для мене тижневий план збалансованого харчування, яке не буде викликати проблеми з травленням. Наразі в моєму холодильнику є (перелічити). Запропонуй рецепти з використанням згаданих інгредієнтів”.
Керування розкладом
Інструменти ШІ також здатні зробити ваші дні більш організованими. Надайте платформі список своїх справ, базовий розклад (робочий час, зустрічі, плани на обід тощо) і попросіть створити розклад вашого звичайного дня. За потреби ви завжди можете змінити свій запит із проханням збільшити вільний час або додати фонові завдання для максимальної продуктивності.
Приклад підказки: “Створи персональний розклад робочого дня на наступний тиждень з (вказати день тижня) по (вказати день тижня). Додай в розклад час на виконання фізичних вправ (вранці/вдень/ввечері) щодня, зустріч з клієнтом в (вказати день тижня) о (вказати час), а також час на відпочинок та читання (вранці/вдень/ввечері)”.
Обробка простого листування
Онлайн-сервіси на базі ШІ, такі як ChatGPT, є корисними в написанні коротких, простих повідомлень, в т.ч. для email-розсилок. Тож, якщо до ваших обов’язків входить комунікація з клієнтами/партнерами/колегами через електронні листи, ви можете швидко створювати персоналізовані або шаблонні тематичні повідомлення за допомогою цього сервісу. Як показує практика, добре продумана тема листа може суттєво збільшити кількість відкритих адресатами повідомлень.
Приклад підказки: “Запропонуй варіанти теми електронного листа для розпродажу в Чорну п’ятницю в магазині побутової техніки”.
Помічник з копірайтингу
Якщо ви професійно займаєтеся написанням текстів для просування продуктів чи послуг, ШІ може стати вашим помічником в цьому процесі. Йдеться про створення привабливих заголовків, слоганів та назв товарів, а також генерування ідей для блогу та публікацій у соцмережах тощо.
Приклад підказки: “Створи привабливий і переконливий текст у форматі (стаття блогу/рекламний слоган/текст для лендингу тощо) для моєї цільової аудиторії, яка складається з (вказати). Включи в текст інформацію про (вказати) і ключове повідомлення (вказати). Бажана тональність тексту: (формальна/доброзичлива/ іронічна тощо)”.
Консультації з будь-яких питань
“Що робити, якщо болить горло?” “Як правильно скласти резюме?” “Коли краще відпочивати в Азії?” і т.д. Поставте будь-яке питання в чаті з ШІ — і він швидко надасть вам розгорнуту відповідь, тим самим заощаджуючи ваш час.
Персональний асистент
Персональні асистенти з вбудованими ШІ, такі як Siri, Amazon Alexa і Google Assistant, інтегровані в смартфони, смарт-колонки та інші пристрої, можуть створювати нагадування, надсилати повідомлення, відтворювати музику, керувати пристроями в розумному будинку та виконувати багато інших завдань. Такого помічника дуже зручно мати, якщо ви працюєте юристом, психологом, коучем и т.п.
Приклад підказки: “Я працюю (вказати ким). Створи для мене список завдань на наступний тиждень. Включи в список (перелічити конкретні завдання), вкажи строк виконання для кожного завдання та відміть зірочкою найважливіші з них”.
Підготовка до співбесіди
Оскільки спілкування з HR-спеціалістами потребує практики, непідготовленій людині буває складно пройти співбесіду та отримати офер з першого разу. В таких випадках ШІ може стати в нагоді шукачам нової роботи, допомагаючи підготуватися до співбесід. Хоч сервіс і не є реальною людиною, він може виступити в ролі так званого “тренажера”, на якому можна відточити свої навички спілкування.
Приклад підказки: “Я готуюся до співбесіди на посаду (вказати) в компанії, що спеціалізується на (вказати сферу діяльності). У мене (вказати кількість) років досвіду в цій галузі, а мої основні навички та компетенції включають (перелічити). Які питання мені можуть поставити і як на них краще відповісти?”
Аналіз даних і підведення підсумків
Як ви могли помітити, більшість сучасних подкастів або відео на YouTube тривають більше години, а то і по кілька годин. Тож навіть при перегляді такого контенту на швидкості 2X витрачається багато часу.
В таких випадках зручним рішенням є отримання інформації у вигляді підсумків, у чому вам може допомогти чат-бот з ШІ. Щоб заощадити свій час, достатньо попросити його підготувати для вас стисле резюме викладеного матеріалу. А увімкнені часові мітки дозволять вам перейти до конкретних точок для прослуховування особливо цікавих фрагментів.
Приклад підказки: ”Проаналізуй дані про (відвідування сайту/соцмережі/продажі/відгуки клієнтів) з метою (вказати). У мене є дані у форматі (вказати) і мені цікаві такі аспекти (вказати конкретні питання або метрики). Допоможи мені проаналізувати ці дані та надай висновки та рекомендації”.
Як бачите, варіантів та сфер, де застосовують штучний інтелект, дуже багато. Якщо ви прагнете до оптимізації свого тайм-менеджменту, виберіть серед розглянутих способів ті, які могли б бути вам корисними, та спробуйте скористатися ними на практиці.
Оцінити
5.0
Поділитися
Коментарі
0
Еще комментарии