Помилка
Помилка
Помилка
Підписка оформлена
Заявка успішно відправлена
Помилка
Повідомлення відправлено
Помилка
За Вашою адресою є покриття «Макснет»
Заявка успішно відправлена
Покриття відсутнє
Помилка
Відгук успішно відправлено
Помилка
Відгук успішно відправлено
Помилка
Запит успішно відправлено
Помилка
Резюме успішно відправлено
Заявку на перенесення домену успішно відправлено
Помилка
02.03.2025
Iнтернет
343
Раніше ми вже розповідали вам про MAC-адресу, а також про те, як дізнатися та змінити її у Windows. З цієї статті ви дізнаєтеся, як це зробити різними способами, якщо на вашому комп'ютері встановлено ОС Linux.
Як знайти MAC-адресу в командному рядку
За допомогою команди ip
Команда ip в Linux дозволяє додавати або видаляти мережевий інтерфейс, призначати або видаляти IP-адреси, відображати стан мережевих інтерфейсів та виконувати інші корисні завдання. Дізнатися MAC-адресу своєї системи можна за допомогою наступної команди ip:
Ця команда показує відомості про всі мережеві інтерфейси, включаючи їх MAC-адреси, крім мітки link/ether, як показано нижче:
Команда ip link show також допоможе вам дізнатися MAC-адресу певного мережевого інтерфейсу.
За допомогою команди ifconfig
Команда ifconfig в Linux дозволяє налаштовувати та відображати стан мережевих інтерфейсів. Також її використання робить можливим активацію та деактивацію мережевого інтерфейсу.
Щоб дізнатися MAC-адреси всіх доступних мережевих інтерфейсів (навіть деактивованих), використовуйте команду ifconfig з параметром -a таким чином:
За допомогою утиліти ethtool
ethtool — це утиліта Linux, яка дозволяє запитувати та налаштовувати мережеві драйвери та параметри мережевої карти. За допомогою утиліти ethtool також можна запросити у мережевого інтерфейсу його MAC-адресу.
Ось команда для цього:
Як отримати MAC-адресу з каталогу /sys/class/net
Каталог /sys/class/net містить інформацію про мережеві пристрої, підключені до системи. У цьому каталозі є окремий підкаталог кожного з мережевих інтерфейсів, наприклад /sys/class/net/enp0s3 і /sys/class/net/ens37.
Кожен підкаталог містить різні файли для кожного мережевого атрибута: MAC-адреси, робочого стану мережевого пристрою, його дуплекса, MTU та ін. Інформація про MAC-адресу зберігається у файлі address.
Отримати список інтерфейсів, підключених до вашої системи, можна за допомогою такої команди:
Як знайти MAC-адресу за допомогою графічного інтерфейсу
Якщо ви надаєте перевагу графічному інтерфейсу, то можете знайти свою MAC-адресу графічно за допомогою мережевого менеджера, що поставляється разом з дистрибутивом. Для цього:
Як знайти MAC-адресу іншої системи в локальній мережі
Подібно до процедуру пошуку вашої власної MAC-адреси ви також можете знайти MAC-адреси інших систем у локальній мережі.
За допомогою команди arp
Щоб дізнатися MAC-адресу для даної IP-адреси, ви можете використовувати ARP (Address Resolution Protocol) або протокол дозволу адрес. Щоб знайти MAC-адресу іншої системи в локальній мережі, пропінгуйте її IP-адресу за допомогою наступної команди:
За допомогою утиліти arping
Утиліта arping допомагає виявляти та перевіряти локальні системи в мережі. Вона функціонує аналогічно утиліті ping, але на відміну від неї працює на другому рівні моделі OSI і використовує протокол ARP.
Ви можете встановити arping, використовуючи наступні команди:
Якщо у вашій системі кілька мережевих адаптерів, ви можете вказати, з якого інтерфейсу повинен бути відправлений запит, використовуючи параметр -I (заголовна “i”), за яким слідує ім’я інтерфейсу:
Наприклад, наступна команда надішле один запит ARP зі свого інтерфейсу enp0s3 на IP-адресу віддаленої системи 10.0.2.2.
На виході ви отримаєте відповідь ARP від цільової системи, що містить її MAC-адресу.
Оцінити
5.0
Поділитися
Коментарі
0
Еще комментарии