Помилка
Помилка
Помилка
Підписка оформлена
Заявка успішно відправлена
Помилка
Повідомлення відправлено
Помилка
За Вашою адресою є покриття «Макснет»
Заявка успішно відправлена
Покриття відсутнє
Помилка
Відгук успішно відправлено
Помилка
Відгук успішно відправлено
Помилка
Запит успішно відправлено
Помилка
Резюме успішно відправлено
Заявку на перенесення домену успішно відправлено
Помилка
08.11.2024
Пристрої
692
Раніше ми розповідали вам про те, як грамотно підібрати комплектуючі для модернізації комп’ютера. Зокрема, коротко ділилися особливостями вибору такої складової частини ПК, як мережева карта. У цій статті ми розглянемо цей компонент більш детально та підкажемо, на що необхідно звернути увагу при виборі.
Що таке мережева карта і для чого вона потрібна
Мережевою картою або мережевим адаптером (скорочено NIC – від англ. "Network Interface Card") називається периферійний пристрій, призначений для створення локальної комп'ютерної та бездротової інтернет-мережі і забезпечення взаємодії між їхніми елементами.
Мережева карта виконує такі функції, як:
Особливості мережевої карти
Керування мережевою картою здійснюється за допомогою драйвера, встановленого в операційну систему (ОС) комп’ютера. Щоб не виникало проблем з доступом до Інтернету, важливо встановлювати драйвери, сумісні з вашою ОС. Втім, найсучасніші моделі NIC випускаються з підтримкою автоматичного встановлення драйверів.
Інтегровані мережеві карти зараз роблять на досить високому рівні і в більшості випадків їх достатньо для виконання повсякденних завдань. Кожна карта має унікальну MAC-адресу, що дозволяє ідентифікувати її серед усіх мережевих карт у світі.
Типи мережевих карт
Залежно від свого призначення мережеві карти поділяють на призначені для дротової мережі (Ethernet) та бездротової мережі (Wi-Fi):
Поставляються зі слотами вхідних роз'ємів для кабелів Ethernet. Дротові мережеві карти існують з підтримкою різних швидкостей, в т.ч. 10 Гбіт/с, 40 Гбіт/с, 100 Гбіт/с. Проте для кінцевих споживачів найбільш розповсюдженими варіантами на сьогодні є 100 Мбіт/с та 1 Гбіт/с.
Вставлені в материнську плату, але для зручності не використовують мережеві кабелі. Бездротові мережеві карти спеціально призначені для встановлення Wi-Fi з'єднань. Ідеально підходять, якщо є складності з інсталяцією звичайного кабелю.
За технологією встановлення мережеві карти класифікують на:
Вже вбудовані у материнську плату або монтуються у спеціально призначений слот.
Одним з найбільш розповсюджених інтерфейсів для підключення мережевих адаптерів у настільних ПК є PCI (Peripheral Component Interconnect). Він забезпечує достатню швидкість передачі даних для багатьох повсякденних завдань.
Проте, з появою новіших стандартів, PCI поступається популярністю більш швидкісній версії, яка має назву PCI Express (PCIe). Її використовує більшість сучасних адаптерів, особливо ті, що підтримують швидкості до 10 Гбіт/с і більше. Наявність різних конфігурацій PCIe (x1, x4, x8, x16) дозволяє гнучко підходити до підключення мережевих карт з різною пропускною здатністю.
Зручні тим, що для їх встановлення не потрібно розкривати корпус комп’ютера, оскільки вони під’єднуються через USB-порт або USB Type-C. Незамінні у випадках, коли всі слоти зайняті або відсутня вбудована карта. Переважно використовуються для ноутбуків.
Якщо ви хочете придбати якісний мережевий адаптер, зверніть увагу на товари в лінійках таких популярних брендів, як TP-Link, ASUS, Mercusys, Gembird, Netgear.
Як вибрати мережеву карту
Оптимальний мережевий адаптер повинен забезпечувати стабільний і швидкий доступ до мережі. Щоб вибрати відповідну потребам вашої мережі NIC, перед її покупкою важливо врахувати такі фактори, як:
Якщо у стаціонарному ПК мережеву карту легко замінити, то у випадку з ноутбуком ремонт внутрішньої NIC обійдеться дорого. Тому якщо у вас ноутбук, для покупки краще розглядати варіанти зовнішніх мережевих карт.
Вибір типу мережевої карти залежить від того, з яким типом мережі ви зазвичай працюєте (Ethernet чи Wi-Fi) та максимальної швидкості передачі даних по ній. Представлені у продажу адаптери мають різні стандарти, такі як 802.11a, 802.11b, 802.11g, 802.11n, 802.11ac і найновіший 802.11ax (Wi-Fi 6), кожен з яких пропонує різні швидкості та діапазони.
Від цього параметру значною мірою залежить вартість придбання мережевої карти. Радимо розглядати мережеві карти з підтримкою 1 Гбіт/с, адже з розвитком цифрових технологій ця швидкість стає новим стандартом на найближчий час.
Серед них підтримка частот 2,4 ГГц та 5 ГГц, підтримка Wi-Fi стандартів (Gigabit Ethernet, Wi-Fi 6).
Як ми вже згадували вище, для забезпечення найбільшої продуктивності наразі використовуються мережеві карти з інтерфейсом PCle, тоді як PCI-карти поступово відходять у минуле.
Віддавайте перевагу перевіреним виробникам мережевих адаптерів, таким як ASUS, TP-Link, MikroTik. І перш ніж купувати модель, яка вас зацікавила, радимо ознайомитися з відгуками користувачів на неї.
Також з метою захисту мережі від несанкціонованого доступу радимо поцікавитися, чи підтримує NIC сучасні стандарти безпеки.
Як дізнатися, чому не працює мережева карта?
Якщо у вас раптово зникло підключення до Інтернету, а провайдер запевняє про відсутність проблеми на своєму боці, причина може бути несправність мережевої карти. Якщо вона не відображається в “Диспетчері пристроїв” в меню розділу “Система” на панелі управління (позначена там червоним хрестиком), значить, не працює. Розповідаємо, що в такому випадку робити.
Перш за все потрібно перевірити, чи щільно карта знаходиться у своєму гнізді. Якщо проблеми у розміщенні NIC немає, можуть виявитися зовнішні пошкодження контактів усередині слоту, або конектора чи самого кабелю від провайдера. В такому разі для діагностування та вирішення проблеми варто викликати кваліфікованого спеціаліста.
За відсутності зовнішніх пошкоджень ймовірний збій в налаштуваннях може статися через неправильне підключення мережевої карти. Щоб система знайшла пристрій, потрібно зайти в “Диспетчер пристроїв”, далі в “Мережеві адаптери” і в контекстному меню вибрати "Оновити конфігурацію обладнання”.
В разі, якщо система не знайшла мережеву карту, доведеться оновити драйвери.
Якщо попередні варіанти вирішення проблеми не допомогли, потрібно перевірити “Параметри з'єднання” в “Центрі управління бездротовими мережами” і за вказівками діагностики усунути несправності.
Якщо жоден з наведених способів не спрацював, можливо, доведеться придбати новий пристрій.
Резюме
Незалежно від виробника, сучасні моделі мережевих адаптерів виготовляються з використанням однакових комплектуючих, проте відрізняються технологією та якістю укомплектування. Тому рекомендуємо віддавати перевагу продукції відомих брендів, надійність якої не викликає сумнівів. Це допоможе вам забезпечити безперебійний доступ до своєї мережі Інтернет.
Оцінити
5.0
Поділитися
Коментарі
0
Еще комментарии