З відключенням електроенергії майже одночасно зникає інтернет-зв'язок. Незалежно від того, за якою технологією працює Інтернет у Вашому будинку (ETTH чи PON), для роботи мережі під час вимкнень електрики має бути зарезервованим обладнання як з боку провайдера, так і з боку абонента. Якщо все активне обладнання провайдера підключене до безперебійної мережі, Вам залишається подбати про резервне живлення інтернет-пристроїв у своєму будинку. Це можна зробити кількома способами: використовуючи стандартний повербанк в парі з DC-USB перетворювачем або за допомогою міні UPS. Детально про це ми і розповідаємо у цій статті.
1. Повербанк + DC-USB перетворювач: особливості використання з метою безперебійного живлення пристроїв
При відключеннях світла для резервування живлення Wi-Fi роутера можна використовувати звичайний повербанк. Краще вибрати модель, яка на виході видає різну напругу: 5 V, 9 V та 12 V. Тоді для живлення роутера від переносної зарядки Вам знадобиться лише кабель USB - DC на штекер 5.5/2.5 мм.
Якщо вихідна напруга Вашого роутера 9 V або 12 V, підійде кабель USB-DC на 9 V або 12 V відповідно, без тригера. У разі, якщо напруга не більше 5 V, потрібен кабель з тригером (перемикачем), щоб підвищити її. На одному кінці такого кабеля розташований вхідний USB-порт, а на іншому — стандартний штекер живлення DC.
Щоб підібрати відповідний кабель-перемикач живлення, потрібно знати напругу та силу струму, з якими працює Ваш роутер. Для цього подивіться характеристики, вказані на зворотній стороні пристрою.
Зверніть увагу, що номінальна сила струму на блоці живлення часто буває завищеною, а реальне споживання роутером набагато менше. Якщо є потреба заживити досить потужні девайси з великою кількістю антен, необхідно порахувати максимальне споживання енергії роутера. Зазвичай кожен USB вихід у пристроях розрахований на вихідний ток до 2.4 А, що дорівнює приблизно 12 Вт. Також для розрахунку можна подивитися характеристики, вказані на комплектному блоці живлення або у специфікаціях моделі на сайті виробника. Наприклад, для роутера з блоком живлення 12V/0.5 A максимальне споживання буде дорівнювати 12 х 0.5 = 6 Вт.
У нас можна замовити універсальний кабель для роутера з USB-перемикачем 9V-12V. Він підходить для більшості роутерів та інших пристроїв, що потребують 9 V або 12 V напруги постійного струму силою до 1 А.
При підключенні до Інтернету за технологією PON, крім роутера, необхідно заживити ще й оптичний термінал (ONT). Зробити це можна, використовуючи два USB - DC кабеля.
І ще один важливий момент: якщо Ви підбираєте power bank для резервування домашнього інтернет-обладнання, звертайте увагу на відстань між роз’ємами на такому зарядному пристрої — вона повинна бути достатньою для того, щоб підключати кабелі напруги поруч один з одним.
Коли все необхідне для підключення Wi-Fi роутера до повербанка підібране, залишається підключити кабель в USB-порт повербанка і DC-порт на роутері (замість блоку живлення). Таким чином Ваш Інтернет зможе безперебійно працювати впродовж 4-6 годин з моменту вимкнення електрики (тривалість залежить від ємності power bank). Якщо зовнішній акумулятор оснащений функцією швидкого заряджання, це дозволяє повністю зарядити його за 1-3 години замість звичайних 6-8 годин.
2. Живлення інтернет-обладнання за допомогою міні UPS
Абонентам, які підключені до Інтернету за технологією PON, потрібно заживити не тільки роутер, а й оптичний термінал (ONT). Для цього можна використати міні ДБЖ, розраховане на одночасне живлення декількох пристроїв.
Однією з таких моделей є зарядна станція RCI PS12238W, яка представлена у нашому асортименті товарів. Модель має вихідну напругу 5 V/12 V та оснащена акумулятором на 10400 мАг, заряду якого вистачає на 6-12 годин роботи. До комплекту вже входять 2 кабелі DC - DC та 2 кабелі USB - DC, за допомогою яких можна підживлювати одразу кілька пристроїв. Також у комплекті є спеціальні перехідники, які дозволяють підживлювати одночасно два пристрої з однаковим вольтажем.
Mini UPS досить просто підключити до комутатора або Wi-Fi маршрутизатора. Для цього потрібно:
- Від'єднати свій адаптер від мережі змінного струму та маршрутизатора Wi-Fi.
- Підключити адаптер живлення до міні ДБЖ, за потреби використовуючи вхідний роз'єм.
- Увімкнути адаптер і зачекати, поки міні ДБЖ виявить вхідну напругу.
- Підключити кабель вихідного гнізда до маршрутизатора Wi-Fi, за необхідності використовуючи вихідний роз'єм.
При підключенні mini UPS до стандартного ДБЖ акумулятор (постійний струм, DC) живить інвертор (змінний струм, AC), який у блоці живлення комутатора знову перетворюється на постійний струм (DC). Завдяки відсутності у такій схемі додаткового перетворювача забезпечується максимальний ККД (до 70%). Залежно від споживаної потужності Ваших пристроїв таке компактне ДБЖ забезпечить до 6-18 годин їх автономної роботи з моменту вимкнення електроживлення.
Резюме
Зрозуміло, що можливість працювати та розважатися в онлайні безпосередньо залежить від наявності інтернет-з'єднання. Щоб забезпечити роботу мережі під час запланованих або аварійних вимкнень електроенергії, обирайте прийнятне рішення для резервного живлення свого обладнання. І тоді, при правильному підключенні необхідних пристроїв, Ви зможете залишатися з Інтернетом навіть за відсутності світла.
Еще комментарии
DM
20.03.2024
0
1
Відповісти
Anonim
02.11.2023
2
0
Відповісти
Макснет
02.11.2023
1
0
Відповісти
Oleksandr
31.10.2023
2
0
Відповісти
Макснет
02.11.2023
1
0
Відповісти
Вячеслав
31.10.2023
2
0
Відповісти
Макснет
02.11.2023
1
0
Відповісти
Олексій
31.10.2023
3
0
Відповісти
Макснет
02.11.2023
1
0
Відповісти