Помилка
Помилка
Помилка
Підписка оформлена
Заявка успішно відправлена
Помилка
Повідомлення відправлено
Помилка
За Вашою адресою є покриття «Макснет»
Заявка успішно відправлена
Покриття відсутнє
Помилка
Відгук успішно відправлено
Помилка
Відгук успішно відправлено
Помилка
Запит успішно відправлено
Помилка
Резюме успішно відправлено
Заявку на перенесення домену успішно відправлено
Помилка
08.04.2024
Пристрої
2054
У сучасному світі системи відеоспостереження набувають все більшої популярності. І однією з найпоширеніших їхніх функцій на сьогодні є розпізнавання людських облич за допомогою камер відеоспостереження. Давайте розберемося, за яким принципом вони працюють та де можуть стати в нагоді.
Принцип роботи системи розпізнавання облич
Все більш поширеним у всьому світі, зокрема в Китаї, Великобританії, Австралії, стає використання FRT (Facial Recognition Technology) — системи розпізнавання обличчя, яка базується на локалізації певної людини на знімку. Це програмне рішення виділяє обличчя людини і в подальшому практично точно ідентифікує його на основі наявних в інформаційній базі даних за допомогою застосування алгоритмів машинного навчання.
В основі алгоритму роботи розпізнавання облич можуть лежати такі базові методи:
Алгоритми розпізнавання облич, на базі яких працюють сучасні камери відеоспостереження, можуть відрізнятися залежно від тієї чи іншої системи. Але в цілому процес виглядає наступним чином:
Етап 1. Виявлення обличчя
Перш ніж розпізнати обличчя, його потрібно спочатку виявити. Камера фіксує обличчя людини незалежно від її знаходження (окремо чи в натовпі). Сучасні технології здатні розпізнати людину, яка навіть не дивиться в камеру, але знаходиться в допустимих межах повороту голови.
Етап 2. Аналіз отриманої інформації
Для проведення аналізу знадобляться фотографії обличчя. Більшість систем не працюють з об'ємними 3D моделями, а використовують 2D формат, оскільки у більшості баз даних зібрані фото саме у 2D форматі. Об'ємні зображення формату 3D використовуються досить рідко, головним чином в цілях безпеки. Обличчя кожної людини аналізується як мінімум по 68 окремих антропометричних точках (загалом їхня кількість може доходити до кількох тисяч). Також є й інші орієнтири (форма вилиць та підборіддя, розріз очей та відстань між ними, висота лоба і т.д.).
Етап 3. Виправлення спотворень
Для отримання якомога точнішого результату розпізнаване обличчя повинно дивитися анфас, тобто прямо в камеру. Але таке трапляється рідко, особливо якщо йдеться про розпізнавання людини в натовпі. Щоб підвищити якість розпізнавання, система здійснює додаткове перетворення зображення: прибирає поворот і нахил голови, а також проводить 3D-реконструкцію обличчя з 2D-зображення.
Етап 4. Цифровізація зображення
Після попереднього етапу аналізу система за допомогою нейромережі складає певний цифровий код обличчя (вектор ознак або Face Print), який є унікальним для кожної людини. По суті, це якесь число, яке складається з суми характеристик обличчя: відстаней між опорними точками, текстури певних зон на обличчі та ін. Таких характеристик може бути безліч. Основне правило: вони повинні описувати обличчя незалежно від сторонніх факторів: зачіски, макіяжу, вікових змін.
Етап 5. Ідентифікація зображення
Отриманий цифровий код порівнюється з тими, які містяться в базі даних, де представлені фотографії з цифровими ідентифікаторами. Система шукає співпадіння між зафіксованими фото та зразками, доступними в базі даних. Таким чином зростає можливість отримання додаткової інформації про людину.
Напрямки застосування систем розпізнавання облич
Системам розпізнавання облич під силу вирішувати широке коло завдань в різних сферах:
Рітейл та розважальні місця
В магазинах, торгових центрах камери з функцією розпізнавання облич здатні:
Банківські установи
Тут камери розпізнавання облич встановлюються для контролю безпеки та ідентифікації VIP-клієнтів.
Аеропорти
Більшість світових авіакомпаній здійснюють ідентифікацію пасажирів після прильоту та відльоту з аеропорту шляхом сканування обличчя з метою подальшого пропуску на літак. Така процедура дозволяє не мати при собі паперовий роздрукований квиток, оскільки інформація про пересування кожного пасажира, який пройшов так званий “фейс-контроль”, внесена в електронну базу.
Стадіони
Як відомо, в багатьох країнах світу є проблеми з футбольними фанатами. Тому деякі компанії (наприклад, “Panasonic”) вбудовують у звичайні камери спеціальне програмне забезпечення, яке дозволяє ідентифікувати внесених до чорного списку фанатів.
Учбові заклади
Щоб виявляти небезпечних осіб, систему FRT тестує багато американських шкіл. Також її використовують у Швеції для контролю учнів на уроках.
Аптеки
Перші системи розпізнавання облич з'явилися в аптеках Шанхаю в січні 2020 року з метою боротьби з наркозалежними людьми і попередження можливості вживання наркотичних засобів самими фармацевтами. І тут Китай випередив усіх.
Виставки, інсталяції та музеї
Розташовані в таких місцях камери (або експонати) з механікою розпізнавання облич дозволяють визначити кількість відвідувачів на конкретному стенді виставки, аналізувати їх емоційну реакцію тощо.
Автомобільна галузь
Японські компанії впроваджують технології розпізнавання облич у виробництво автомобілів для визначення ознак втоми водія і запобігання аваріям.
Правоохоронні органи та служби безпеки
Наприклад, на території Великобританії з метою пошуку зниклих безвісти вже функціонують понад 1000 камер розпізнавання облич, які здійснюють порівняльний аналіз з базою даних зниклих людей. Система розпізнавання облич в цій країні працює давно і на сьогодні вважається найдосконалішою в світі.
Мобільні застосунки
Багато розробників при створенні своїх застосунків пропонують користувачам при вході пройти верифікацію за селфі-фото з використанням системи захисту з розпізнавання облич.
Розвинуті країни світу вже досягли прогресу в застосування технології FRT в різних галузях. Наприклад, Китай, який є одним з лідерів у цій галузі, вже встановив більше 170 млн таких камер.
З великих світових компаній рішення з розпізнавання облич також активно використовує “Amazon” у своїх автоматизованих магазинах “Amazon Go”.
В Україні системи розпізнавання облич теж вже використовуються як в громадських місцях, так і в бізнес секторі. Хмарне відеоспостереження від "Макснет", яке працює на базі програмного забезпечення від Luxriot, теж підтримує дану технологію.
Можливості системи відеоаналітики Luxriot
Luxriot Vero Face Recognition — це біометричний застосунок, призначений для розпізнавання облич.
Програмне забезпечення Luxriot ідеально підходить для використання вдома чи в невеликому офісі. Ключові особливості цього софту:
Для замовлення послуги хмарного відеоспостереження для будинку або офісу на базі Luxriot зв'яжіться з менеджером компанії “Макснет” зручним для вас способом.
Оцінити
5.0
Поділитися
Коментарі
0
Еще комментарии