0800-31-0700 для нових абонентів
0800-31-0800 технічна підтримка

Порівнюємо популярні платформи для відеоконференцій

Головна /

Блог

/

Порівнюємо популярні платформи для відеоконференцій

Порівнюємо популярні платформи для відеоконференцій

17.07.2025

Iнтернет

39

Відстань більше немає значення! Сьогодні можна обговорювати важливі питання з колегами або партнерами на іншому кінці світу, не покидаючи комфорту свого дому. Це стало можливим завдяки появі різноманітних платформ для відеозв'язку, кожна з яких пропонує свої унікальні функції, інтерфейси та можливості. Найкращі з них ми і розглянемо, виділивши їхні плюси та мінуси.

Відеоконференції та їхні переваги

Відеоконференцією називається форма онлайн-комунікації, яка дозволяє через Інтернет за допомогою відео- та аудіозв'язку проводити зустрічі двох або більшої кількості людей, що знаходяться в різних географічних точках. Це можуть бути як особисті розмови, так і робочі наради, вебінари, презентації, шкільні заняття, студентські лекції тощо.

Впровадження відеокомунікації у робочий процес дає можливість:

  1. Зменшити витрати на поїздки в офіс.

    З появою інструментів для відеодзвінків щоденна присутність в офісі перестала бути обов'язковою (йдеться про фахівців, які можуть виконувати свою роботу в дистанційному режимі). За потреби можна зустрічатися всією командою і в реальному житті, але це буде рідше, що дозволить витрачати менше грошей на поїздки.

  2. Підвищити залученість і покращити співпрацю.

    На відміну від текстових повідомлень або аудіодзвінків, відеоконференції створюють відчуття особистої присутності і взаємодії, навіть якщо фізично люди перебувають далеко одна від одної. За таких умов кожен отримує інформацію від жестів і мови тіла інших, що робить комунікацію більш точною та допомагає долати проблеми з непорозуміннями.

  3. Заощадити час та підвищити ефективність.

    Багато сервісів для відеоконференцій мають таку корисну функцію, як спільний доступ до екрана. З її допомогою можна набагато швидше продемонструвати щось по роботі на своєму екрані, ніж пояснювати це словами. Для ще більшої ефективності в нагоді стануть такі додаткові функції, як запис трансляції та обмін нотатками.

  4. Залучати найкращих фахівців на дистанційну роботу.

    Можливість використовувати спеціалізовані програми для відеодзвінків дозволяє компаніям наймати крутих фахівців незалежно від локацій, в яких вони знаходяться, без потреби релокейту.

Загалом, сучасні інструменти для відеокомунікації допомагають покращити баланс між роботою та особистим життям. Здається, це вже достатній аргумент, щоб ними користуватися.

Спеціалізовані платформи для онлайн-конференцій чи месенджери: що краще?

Якщо вам потрібно провести невелику зустріч або швидко обговорити якісь особисті питання, месенджери є зручним і швидким варіантом. Як наприклад, WhatsApp, який забезпечує легкий доступ зі смартфона та наскрізне шифрування дзвінків. Але через обмежену кількість учасників (до 32-х) та недостатню кількість функцій для роботи цей та інші подібні варіанти не підходять для великих зустрічей. До того ж, месенджери не мають широких можливостей для організації структурованих заходів і не забезпечують стабільний зв’язок, особливо при великій кількості учасників.

Тож, якщо ви плануєте провести онлайн конференцію, тренінг або робочу зустріч із кількома десятками або навіть сотнями учасників, краще обрати спеціалізовану платформу. Далі пропонуємо вашій увазі популярні рішення для відеодзвінків.

Zoom


Запущена у 2013 році, ця платформа працює в хмарі і сумісна з усіма основними пристроями та операційними системами. Особливої популярності Zoom набув під час пандемії, коли у нього було близько 300 мільйонів користувачів щодня. Тоді ж була виявлена вразливість застосунку до зломів та підвищено рівень його безпеки.

Наразі Zoom є однією з провідних платформ для конференцій Zoom Meeting. Для використання достатньо завантажити інсталятор і запустити ПЗ. А приєднатися до зустрічі можна за допомогою одного посилання, без необхідності створювати обліковий запис, використовуючи веб-камеру або телефон.

Під час зустрічі в Zoom Meeting ви можете надсилати файли іншим учасникам через чат, а також демонструвати екран.

Zoom пропонує різноманітні тарифи:

  • Безкоштовний, який дозволяє проводити зустрічі до 100 учасників тривалістю до 40 хвилин.
  • Два платні, які підходять для групових дзвінків кількістю до 100 учасників тривалістю до 30 годин та до 300 учасників без обмежень по часу.

Комплексним рішенням на базі Zoom є уніфікована платформа бізнес-комунікацій Zoom One. Вона дозволяє не тільки проводити відеоконференції, а й пропонує інші інструменти для спільної роботи: телефонія (VoIP), розшифровка дзвінків, текстовий чат, інтеграція пошти та календаря, ведення нотаток, віртуальні дошки та інші. Також тут є торговий майданчик з великим каталогом застосунків, які інтегрують Zoom One зі стороннім ПЗ. Хороший варіант для тих, кому подобається проводити більшу частину свого часу в одній програмі.

Microsoft Teams


Сервіс для відеоконференцій Microsoft Teams був запущений у 2017 році і сьогодні доступний для користувачів по всьому світу. Це веб-орієнтований десктопний застосунок, який дозволяє запросити будь-яку людину з адресою електронної пошти приєднатися до зустрічі, надіславши їй посилання.

Під час відеоконференції учасникам доступні функції демонстрації екрана та чату. У межах команди вони можуть налаштовувати канали та створювати прямі повідомлення. Можлива інтеграція з такими сторонніми сервісами, як Facebook Pages, Twitter та іншими.

Microsoft Teams пропонує декілька тарифів:

  • Безкоштовний, розрахований на кількість до 100 учасників тривалістю до 60 хвилин, з частково доступними функціями проведення зустрічей та дзвінків.
  • Два платні, розраховані на кількість до 300 учасників тривалістю до 30 годин, з повною підтримкою проведення зустрічей та дзвінків.

Google Meet


Google Meet (до 2017 року Google Hangouts) — досить простий у використанні сервіс, доступний кожному, хто має сучасний веб-браузер (незалежно від платформи ОС). Для входу в Google Meet достатньо скористатися обліковим записом G Suite, якщо ви є його користувачем, або обліковим записом Gmail.

А от для бізнесу знадобиться обліковий запис Google Workplace. Після входу та створення зустрічі ви отримаєте посилання на неї, код, номер для підключення та PIN-код. Цими даними можна поділитися з тими, хто хоче приєднатися до зустрічі.

Під час відеоконференції доступний запис, який охоплює активного учасника та все, що демонструється на екрані. Запис зберігається у папці Meet Recordings організатора в My Drive.

Google Meet дозволяє прикріплювати до дзвінка різноманітні файли (PDF, відеофайли тощо), доступ до яких автоматично отримають всі учасники цієї зустрічі. Також присутні можуть надсилати повідомлення під час відеодзвінка, але після його завершення історія чату зникає. До того ж, ви не можете бачити повідомлення від інших учасників, доки не приєднаєтеся до дзвінка.

Google Meet пропонує користувачам такі тарифи:

  • Безкоштовний, який включає дзвінки з максимальною кількістю 100 учасників тривалістю до 1 години (для онлайн-зустрічей один на один обмежень по часу немає).
  • Три платні, які дозволяють запросити до 100/150/500 учасників на зустріч.

Slack


Це платформа для проведення вебінарів та інших типів зустрічей з простим інтерфейсом, яка підходить для спілкування співробітників всередині команд будь-якого розміру. Slack підтримує голосові та відеодзвінки, особисті повідомлення та групові чати.

Програма просто інтегрується із зовнішніми ресурсами (Trello, Dropbox, GitHub, Mailchimp та ін.). Вона підтримує пристрої на базі Android, iOS, Windows, Windows Phone, Mac OS, Linux. А ще пропонує багато корисних функцій: різні варіанти пошуку, drug-and-drop (завантаження і переміщення файлів у каналах), згадування, легке редагування повідомлень, відображення локального часу для кожного члена команди та інші.

Користувачам доступний відеозв'язок через Slack Calls, а також інтеграція з Zoom/Google Meet для більш серйозних зустрічей. Але оскільки відеоконференції не є основною функцією Slack, вони можуть поступатися своєю потужністю іншим спеціалізованим платформам.

Для користування Slack доступні такі тарифи:

  • Безкоштовний, розрахований на відеодзвінки один на один.
  • Три платних (два фіксованої вартості та один з індивідуальним ціноутворенням), розраховані на групові зустрічі.

Discord


Ця платформа була запущена у 2015 році і спочатку здобула популярність серед геймерів як безкоштовна альтернатива Skype та TeamSpeak. А в часи пандемії Discord мав вже широке коло користувачів (понад 140 мільйонів щомісяця), допомагаючи їм в роботі, навчанні та спілкуванні.

На платформі Discord ви можете спілкуватися за допомогою голосу, відео або тексту. Опції відеоконференцій вбудовані в десктопний застосунок, веб-браузер та мобільний застосунок. Відеочат у Discord дозволяє здійснювати індивідуальні та групові відеодзвінки, екранну трансляцію, відеоконференції на серверах. Останні забезпечують взаємодію з великими спільнотами: один користувач може приєднатися до максимум 100 серверів, а один сервер може мати до 500 000 учасників.

Discord пропонує декілька тарифів:

  • Безкоштовний, який підтримує відеодзвінки до 25 учасників одночасно та дозволяє завантажувати файли розміром до 10 МБ.
  • Два платні, які дозволяють завантажувати файли розміром до 50/500 МБ.

Cisco Webex


Це відома своєю безпекою і стабільністю програма для організації відеоконференцій, навчальних сесій і вебінарів на базі хмарної платформи. Вона також дозволяє спілкуватися в чаті, здійснювати аудіодзвінки та обмінюватися файлами.

Завдяки інтеграції Cisco Webex з Outlook та іншими рішеннями від Microsoft Office користувачі можуть переглядати в чаті текстові документи, таблиці та презентації. Також застосунок підтримує функцію демонстрації екрану, дозволяє малювати за допомогою функції віртуальної дошки робочого простору та надсилати під час зустрічі різні реакції, які побачать всі інші учасники.

Webex by Cisco пропонує на вибір наступні тарифи:

  • Безкоштовний, орієнтований на кількість до 100 відвідувачів на онлайн-нараду тривалістю до 40 хвилин.
  • Три платні, які дозволяють запросити до 150/200/1000 відвідувачів на онлайн-нараду тривалістю до 24 годин.

GoToMeeting


Це досить популярний інструмент для відеокомунікацій у бізнес-середовищі. GoToMeeting дозволяє організовувати онлайн-конференції у високій HD-якості та пропонує гарний баланс між функціональністю та вартістю.

Застосунок включає такі корисні функції, як запис зустрічей, інтеграції з календарями, обмін екраном, інтелектуальне розшифрування на базі штучного інтелекту, необмежений запис в хмару. Програма також інтегрується з календарями Google Workspace та Microsoft 365, адаптована для гаджетів на базі Android та iOS.

Для користування GoToMeeting доступни декілька тарифів:

  • Три платних з можливістю запросити до 150/250/250 учасників на зустріч необмеженої тривалості.
  • За підписку доступна 14-денна безкоштовна пробна версія, яка дозволяє приєднати до 3-х учасників на одну зустріч тривалістю до 40 хвилин.

Jitsi Meet


Це безкоштовна, відкрита платформа для відеоконференцій, яка дозволяє здійснювати відеодзвінки, демонструвати екран, спілкуватися в чаті та записувати зустрічі. Jitsi Meet працює безпосередньо в браузері, а також має мобільний і десктопний застосунки. Програма надає можливість створювати конференції без обмежень за кількістю учасників та часом. Для забезпечення конфіденційності всі дзвінки зашифровані.

Користувачі Self-Hosted тарифу можуть розгорнути Jitsi Meet на своїх серверах або в хмарі. Також є можливість налаштувати платформу для роботи з великою кількістю учасників, залежно від потужності хостингу. При виборі тарифу Commercial Hosting доступна інтеграція з іншими інструментами.

BlueJeans


Цей онлайн-сервіс підходить для корпоративних або особистих відеодзвінків. Доступний у вигляді окремої програми та веб-застосунку.

BlueJeans дозволяє проводити зустрічі з високою якістю звуку та відео до 100 учасників, які можуть спілкуватися в чаті, передавати файли, демонструвати екран і вести запис розмови. Доступ до конференції надається шляхом надсилання згенерованого посилання або запрошення на електронну пошту.

Під час зустрічі організації можуть брендувати корпоративний простір, завантаживши логотип компанії та віртуальний фон. Також платформа пропонує інтеграцію з такими популярними сервісами відеоконференцій, як Slack, Microsoft Teams, Календар Google та іншими.

Для користування BlueJeans доступні декілька тарифів:

  • Безкоштовний, який пропонує відеодзвінки необмеженої тривалості.
  • Три платні, які підтримують онлайн-зустрічі 1:1/до 125/до 200 присутніх.

Також доступна безкоштовна пробна версія, розрахована на 14-денний період.

Порівняльні характеристики платформ для відеоконференцій

Назва платформи   Плюси Мінуси Для кого підходить
Zoom Легкий інтерфейс.
Висока якість відео.
До 100 учасників безкоштовно.
40-хвилинне обмеження безкоштовної версії.
Платні версії дещо дорожчі за інші альтернативи.
Ідеальний варіант для бізнесу, навчання, вебінарів
Google Meet Повністю працює на вашому браузері.
Легка інтеграція з іншими програмами Google Workspace.
Немає обмеження в часі (для зустрічей один на один).
Автоматичне збереження записів зустрічей на Google Диску.
Менше функцій порівняно з Zoom.
Обмеження учасників у безкоштовній версії.
Для бізнес-функцій потрібне членство в Google Workspace.
Користувачі Google, освітні заклади
Microsoft Teams Широкі можливості налаштування.
Тісна інтеграція з іншими застосунками Microsoft Office.
Включена до облікових записів Microsoft 365 Business та Windows 11.
Складніший інтерфейс.
Може бути перевантажена для простих зустрічей.
Клієнти Microsoft 365, корпоративні середовища
Slack Відеодзвінки + чат в одному місці.
Інтеграція з багатьма сервісами.
Багатофункціональність.
Обмеження на учасників.
Групові відеодзвінки лише в платних тарифах.
Займає багато оперативної пам'яті.
Стартапи, IT-команди
Discord Безкоштовні відеозустрічі до 25+ осіб.
Великий вибір налаштувань.
Неофіційний стиль.
Специфічний інтерфейс, який може бути складним для користувачів.
Геймери, спільноти, креативні команди, малі бізнеси
CiscoWebex - Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.
Інтеграція з Outlook та іншими рішеннями від MS Office.
Запис у хмару.
Транскрипція у реальному часі.
Переговорні кімнати.
Відносно дорога програма.
Може бути трохи складною для новачків.
Хмарне сховище обмежене 10 КБ.
Корпоративні користувачі, підприємці, викладачі онлайн-курсів та учні на дистанційному навчанні
GoToMeetin Працює на всіх платформах (Android та iOS).
Необмежений запис у хмару.
Є корисний розумний помічник.
Анотації під час спільного використання екрану.

Потребує плати за функціональність.
Не вистачає функцій дошки.
Викладачі та експерти, контакт-центри, дистанційне управління ІТ
Jitsi Meet Безкоштовна платформа з можливістю самостійного розгортання.
Не потребує створення облікового запису або завантаження спеціального ПЗ.
Має наскрізне шифрування.
Менш інтуїтивно зрозумілий інтерфейс порівняно з альтернативними програмами. Індивідуальні користувачі, малий та середній бізнес, стартапи, освітні заклади, великі компанії та корпорації
BlueJeans Висока якість відеоконференцій.
Інтеграція з іншими корпоративними інструментами.
Потребує підписки. Особисте спілкування, великий бізнес

Обирайте, які платформи з описаних підходять саме вам, та користуйтеся з максимальною ефективністю для своєї роботи.

Як покращити відеокомунікацію

Іноді комунікація на відстані може ускладнюватися через різноманітні фактори (технічні, географічні, поведінкові). Щоб цей процес був максимально ефективним, рекомендуємо скористатися наступними порадами:

  1. Перевірте обладнання.

    Перш ніж приєднатися до онлайн-зустрічі, не забудьте перевірити свою камеру, мікрофон і динаміки. Також бажано ознайомитись з основним функціоналом вибраної платформи, щоб раптом не потрапити в халепу.

  2. Виберіть комфортне місце.

    Щоб ви могли зосередитися, знайдіть тихе місце з гарним освітленням, яке допоможе вам виглядати на камері якнайкраще.

  3. Створіть сприятливі для концентрації умови.

    Не забудьте вимкнути сповіщення та закрити двері у приміщення, з якого ви збираєтесь підключитися до відеоконференції. Щоб уникнути візуальних відволікань на екрані, можете скористатися віртуальними фоновими зображеннями.

  4. Одягніться відповідно.

    Щоб презентабельно виглядати під час відеодзвінка, виберіть для себе відповідний одяг.

  5. Спілкуйтеся з іншими учасниками.

    Для кращої взаємодії з іншими учасниками онлайн-зустрічі дивіться в камеру і використовуйте мову тіла.

  6. Підготуйте нотатки для обговорення.

    Щоб не ухилятися від теми і чітко висловлювати свої думки, корисно мати під рукою заздалегідь підготовлений план розмови або список основних пунктів.

  7. Налаштуйтеся на зустріч.

    Перед початком онлайн-конференції зробіть кілька глибоких вдихів — це допоможе заспокоїти нерви та почуватися більш впевнено.

Пам’ятайте: правильно підібраний сервіс для відеодзвінків та дотримання порад щодо віртуального ділового спілкування допоможуть підвищити продуктивність онлайн-зустрічей та залученість учасників. А ще зроблять процес спілкування зручним, легким і приємним!

Коментарі

0

Еще комментарии