Помилка
Помилка
Помилка
Підписка оформлена
Заявка успішно відправлена
Помилка
Повідомлення відправлено
Помилка
За Вашою адресою є покриття «Макснет»
Заявка успішно відправлена
Покриття відсутнє
Помилка
Відгук успішно відправлено
Помилка
Відгук успішно відправлено
Помилка
Запит успішно відправлено
Помилка
Резюме успішно відправлено
Заявку на перенесення домену успішно відправлено
Помилка
20.12.2023
Iнтернет
3467
Сьогодні однією з найрозповсюдженіших технологій у світі є Wi-Fi (від англ. “Wireless Fidelity” — бездротове з'єднання). А як щодо альтернативних способів передачі даних? Вчені продовжують вивчати їх. Зокрема, варто виділити технологію плазмового Інтернету та квантового зв'язку, які в перспективі мають досить високі шанси застосування. Саме про них і піде мова далі.
Li-Fi технологія: що це та як працює
Термін “Li-Fi” представляє собою абревіатуру від англ. “Light Fidelity” (“light” — “світло” та “fidelity” — “точність”). Відповідно плазмовим Інтернетом називають швидку бездротову систему передачі інформації за допомогою видимого світла замість радіохвиль, як у Wi-Fi. На меті у розробників Li-Fi — досягти у сто разів більшої швидкості передачі даних порівняно зі знайомою всім нам технологією Wi-Fi.
Винахідником Light Fidelity технології вважається німецький фізик Гаральд Хаас. У 2011 році у лабораторних умовах він використав звичайну світлодіодну лампу як роутер і досяг швидкості передачі даних у 224 Гбіт/с. Того ж року вчений продемонстрував свої напрацювання у рамках конференції “TED Global”. Але через досить скептичні думки публіки Хаас тільки через чотири роки створив перший прототип пристрою, який повністю відповідав його задуму.
Зручність технології Li-Fi полягає в тому, що у процесі передачі даних немає необхідності використовувати пристрої-посередники. А прийомопередавачі зі світлодіодами здатні не тільки обмінюватися інформацією у великих обсягах, а й освітлювати приміщення.
Li-Fi і Wi-Fi: порівняння технологій
Спільне між технологіями Li-Fi і Wi-Fi полягає в тому, що вони використовують схожі протоколи IEEE 802.11. Однак Light Fidelity використовує електромагнітні хвилі видимого світла, а Wireless Fidelity – радіохвилі, чим обумовлені відмінності між ними. Зокрема, якщо порівнювати з Wi-Fi технологією, Li-Fi має свої плюси та мінуси.
Плюси:
Мінуси:
Та навряд чи варто очікувати, що Light Fidelity замінить собою Wireless Fidelity. Вірогідніше за все, світлодіодні роутери будуть використовуватися в тандемі з Wi-Fi через поки невирішені проблеми.
Потенційні сфери застосування Li-Fi технології
Серед сфер та напрямів, які вже сьогодні найбільше потребують впровадження Li-Fi технології, можна назвати:
На користь поширення технології Li-Fi свідчить те, що:
Квантовий Інтернет: історія появи та дослідження
З кожним роком безпека та ефективність систем зв'язку набуває все більшого значення. І така революційна технологія, як квантовий Інтернет, обіцяє підвищити конфіденційність та захист інформації до того рівня, щоб її фактично неможливо було втратити чи перехопити.
Квантові комп’ютери здатні працювати в рази швидше за найпотужніші суперкомп'ютери, існуючі на цей час. Але це можливо за умови створення спеціальної комп’ютерної мережі, в межах якої здійснюється передача інформації. На початку відкриття квантового зв'язку у цьому процесі брали участь лише два пристрої. Але у 2014 році вченим з Делфтського технічного університету (Нідерланди) вдалося об’єднати в одній системі одночасно три машини і таким чином розширити можливості технології на короткій відстані.
Проведений експеримент став успішним завдяки так званій квантовій телепортації, яку ще називають заплутаністю. Це явище передбачає передачу даних між об’єктами без переміщення матерії, де вони зберігаються. В результаті у такій системі відсутній проміжний канал передачі інформації (при Wi-Fi з'єднанні таким каналом виступають сервери), що робить її більш захищеною. При цьому між об'єктами, що взаємодіють між собою, встановлюється нерозривний зв’язок, внаслідок якого стан одного безпосередньо впливає на стан іншого, незалежно від відстані між ними. Така форма взаємодії отримала назву “квантова комунікація”.
Для передачі інформації квантова комунікація використовує кубіти — квантовий еквівалент класичних бітів, які можуть існувати в кількох станах одночасно. Ця властивість, що називається суперпозицією, дозволяє передавати величезні обсяги даних за проміжок часу, який знадобився б при використанні традиційних методів зв’язку, забезпечуючи унікальний рівень безпеки.
Заплутані квантові системи можуть складатися з електронів, фотонів або інших квантових об’єктів. Поведінку таких частинок на атомному та субатомному рівнях вивчає окремий розділ фізики під назвою “квантова механіка”.
З моменту відкриття квантової телепортації було досягнуто значних успіхів у дослідженнях цього явища:
Перспективи розвитку квантового Інтернету
З огляду на безупинний прогрес у дослідженнях технології квантового Інтернету, вона має неабиякий потенціал для забезпечення надзвичайно захищеного зв'язку в майбутньому.
Але разом із суттєвими досягненнями в галузі дослідження квантового зв'язку є кілька “але”, які поки що заважають цій технології бути повноцінно реалізованою в наше життя:
У разі вирішення цих проблем квантова технологія зможе допомагати у розробці нових ліків, посиленні захисту стратегічних об’єктів, розширенні можливостей штучного інтелекту, а також застосовуватися у багатьох інших галузях.
Висновки
З огляду на успіхи в дослідженнях квантового та плазмового Інтернету, вже в недалекому майбутньому можна очікувати впровадження таких способів передачі інформації в наше життя. І хоча про повну заміну звичного нам Wi-Fi не йдеться, в комбінації з цим стандартом застосування нових технологій стане кроком до більш безпечного та ефективного спілкування.
Оцінити
5.0
Поділитися
Коментарі
0
Еще комментарии