Помилка
Помилка
Помилка
Підписка оформлена
Заявка успішно відправлена
Помилка
Повідомлення відправлено
Помилка
За Вашою адресою є покриття «Макснет»
Заявка успішно відправлена
Покриття відсутнє
Помилка
Відгук успішно відправлено
Помилка
Відгук успішно відправлено
Помилка
Запит успішно відправлено
Помилка
Резюме успішно відправлено
Заявку на перенесення домену успішно відправлено
Помилка
10.07.2023
Iнтернет
23370
Способів передачі даних сьогодні можна нарахувати сотні, однак далеко не всі з них підходять для файлів, які важать більше 1-2 Гб. Сьогодні ми поговоримо про те, як пересилати «важкі» файли безпечно і відносно швидко.
Чому це актуально
Розвиток технологій тягне постійне збільшення об'єму файлів, які передаються між користувачами. Гарний приклад — збільшення роздільної здатності зображень і відео. Старі фотографії важать близько 300 Кб, а сучасні — до 30 Мб.
Поштові клієнти не розраховані на пересилання файлів, які важать більше 50 Мб. Соціальні мережі і месенджери також не передбачають обмін об'ємними даними.
Хмарні сервіси
Хмара — найбільш популярне рішення описаного завдання. Це зручний сервіс, в який можна завантажувати файли і відкривати доступ до них одній людині, групі людей або використовувати тільки для себе. Ємність у всіх різна.
Кожен поштовий клієнт має хмарний сервіс (наприклад, Google Drive у Gmail). Найбільш захищеним на сьогодні є Mega, яка шифрує файли у хмарі. Найвідоміший і найшвидший файловий хостинг — Dropbox. На ньому можна створити папку, яка буде синхронізована так, що доступ можна отримати з будь-якого пристрою і з будь-якого місця.
Переваги:
Недоліки:
Варто зазначити, що незважаючи на постійну модернізацію системи захисту даних користувачів, навіть найбільші хмарні сервіси часто стають метою атаки хакерів. Зловмисники крадуть і публікують інформацію або використовують її у власних цілях. Так, у серпні 2016 року в мережі з'явилися дані 68 млн користувачів Dropbox.
Передача файла у вікні браузера
Один з нвйпростіших і найзрозуміліших сервісів в цій категорії — Send Anywhere. Потрібно зайти на сайт сервісу і додати потрібні файлі, натиснувши + у розділі Send або перетягнувши їх у вікно. Після чого натиснути кнопку «Send» і передати отриманий код адресату. Щоб скопіювати код у буфер обміну, достатньо клацнути по ньому. Також для доступу до файлу можна використовувати згенерований QR-код.
Переваги:
Недоліки:
Utorrent
Торент звичний користувачам для завантаження кіно та ігор, однак мало хто використовує його, щоб роздавати власні файли. Такий формат передачі даних дуже зручний і безпечний. Для того, щоб почати пересилання, потрібно створити у програмі Utorrent файл з розширенням torrent («Файл» — «Створити» та вибрати об'єкт, який пересилається). Далі слід відправити цей файл (він буде важити кілька Кб) адресату.
Переваги:
Недоліки:
Правила вибору
Як бачите, явного фавориту немає. Якщо Ви хочете викласти файл в Інтернет і видалити його з комп’ютера, скористайтеся хмарою. Коли Вам потрібно, щоб файл завантажився швидко і прямо зараз — зупиніться на торенті. Якщо Ви не хочете встановлювати додаткове ПЗ, скористайтеся сервісами для передачі даних у браузері.
Якщо Ваша основна мета — безпека інформації, що передається, почніть користуватися домашнім мережевим сховищем (NAS).
NAS (Network Attached Storage) — сервер для зберігання даних, доступ до яких можна надавати різноманітним пристроям.
Зазвичай це кілька жорстких дисків у компактному корпусі. Таку систему легко масштабувати і адмініструвати. У сховище можна завантажувати величезну кількість даних і відкривати доступ до певних файлів іншим користувачам, не турбуючись про те, що інформація буде скомпрометована третіми особами.
Оцінити
4.9
Поділитися
Коментарі
0
Еще комментарии