0800-31-0700 для нових абонентів
0800-31-0800 технічна підтримка

10 must-have девайсів для просунутого геймера

Головна /

Блог

/

10 must-have девайсів для просунутого геймера

10 must-have девайсів для просунутого геймера

21.04.2025

Пристрої

519

У більшості сучасних ігор комфорт та ефективність багато в чому залежать від правильно підібраних гаджетів. Щоб отримувати максимальне задоволення від кожної гри та підвищити свої шанси на перемогу, важливо обирати тільки найкраще обладнання. Далі ми розглянемо десять девайсів, які входять в топ набір для геймера і допоможуть перемагати в геймерських турнірах.

1. Ігровий монітор


Цей пристрій відповідає за візуальний ефект від гри. Найбільшою популярністю серед геймерів наразі користуються монітори з діагоналлю від 24 до 27 дюймів. Багато гравців надають перевагу зручним ультрашироким форматам — зі співвідношенням сторін 21:9, 32:9, 32:10.

Ще одним важливим критерієм при виборі ігрового монітора є частота оновлення екрана. Любителям змагальних шутерів та екшенів підійдуть моделі з частотою оновлення від 144 Гц і вище, що забезпечує більш плавний геймплей і більш гладке зображення.

Також точність і плавність зображення залежать від роздільної здатності екрану. Оптимальний мінімум на сьогодні становить 1920х1080. А щоб зображення комфортно відображалося при різних умовах освітлення, оптимальне значення яскравості для ігрового монітора повинно бути в діапазоні 250-300 кд/м2.

2. Ігрові навушники


Для повного занурення у світ комп’ютерних ігор потрібно мати якісні навушники. Цей аксесуар повинен забезпечувати чіткий звук і мати зручну конструкцію, яка дозволить з комфортом грати навіть кілька годин поспіль.

Оптимальним рішенням для геймерів є повнорозмірні навушники, які завдяки амбушюрам забезпечують досить надійну звукоізоляцію. Щодо типу підключення, кращим варіантом вважається бездротовий, який є практичним і безперебійним.

Потужність призначених для ігор навушників повинна варіюватися в діапазоні 1-5000 мВт, гучність — 90-120 Дб, частота — 20-20 000 Гц. Усунути зовнішні відволікаючі звуки і таким чином повністю зануритися у гру допоможуть девайси з технологією шумоподавлення.

3. Ігрова миша


При виборі геймерської миші варто звертати увагу на тип сенсора. Оптичні забезпечують точніші рухи, тоді як лазерні поступаються їм у цьому аспекті через можливі прискорення.

Також важливе значення має чутливість (DPI), вибір якої залежить від особистих уподобань та типу ігор: для шутерів, де важлива точність, підходить нижчий DPI, тоді як для стратегії — вищий.

У багатокористувацьких онлайнових іграх для швидкого доступу до здібностей або макросів стануть в нагоді додаткові програмовані кнопки. А наявність зручного ПЗ допоможе досягти більшої гнучкості використання завдяки можливості налаштовувати DPI та підсвічування, створювати профілі для різних ігор та ін.

4. Ігрова клавіатура


На сьогодні найкращим варіантом для геймерів є бездротова механічна клавіатура, яка не вимагає повного натискання клавіш і є досить зносостійкою. Якщо ж зазирнути у майбутнє, то воно за оптичними ігровими клавіатурами, у конструкції яких використовується світловий промінь. Ця особливість дозволяє пристрою працювати значно тихіше порівняно з механікою.

Найважливіша частина конструкції клавіатури — клавіші та перемикачі. З точки зору цього критерія перевагу для ігор краще надавати моделям з лінійними перемикачами, які відрізняються від тактильних рівномірним натисканням.

Тим, хто звик грати у нічний час без сторонніх джерел світла, можна порадити клавіатуру з підсвічуванням. Бюджетні моделі зазвичай мають підсвічування одного кольору, тоді як просунуті пропонують на вибір підсвічування кнопок або певних блоків клавіш.

Професійних геймерів може зацікавити такий незвичний різновид клавіатур, як розсувні моделі. Їхній корпус складається з двох окремих частин, які можна розташовувати під зручним кутом одна до одної. Користування таким пристроєм сприяє комфортному ігровому процесу, оскільки знижує навантаження на руки.

5. Геймпад, джойстик або кермо


Сучасні ігрові джойстики, геймпади та керма здатні відтворювати плавні та точні рухи гравця, роблячи геймплей більш динамічним та реалістичним. Особливо якщо за умовами гри доводиться здійснювати точні постріли, взаємодіяти з навколишнім середовищем чи об’єктами. І хоча всі ці девайси є різновидами маніпуляторів, між ними є різниця.

Геймпад є невід’ємною складовою ігрової консолі, який керується кнопками та тумблерами двома руками. Виглядає як пульт з характерними “ріжками” з двох боків.

Джойстик — це окремий елемент керування, який використовується разом із сумісними пристроями як додатковий маніпулятор шутерів. Він виглядає як важіль і керується однією рукою за допомогою кнопок.

Кермо для комп’ютерів є ігровим контролером, який імітує кермо автомобіля чи літака. Це ідеальний девайс для симуляторів, який дозволяє геймерам отримувати неперевершені емоції від керування авто, літаком або іншими транспортними засобами.

При виборі маніпуляторів варто звертати увагу на ергономіку пристрою, розташування кнопок та можливість його налаштування під особисті уподобання.

6. Портативний жорсткий диск


Якщо ваша ігрова бібліотека стрімко зростає і обсягу пам’яті на комп'ютері вже не вистачає для нових ігор, на допомогу прийде зовнішній жорсткий диск. Великий обсяг зберігання цього портативного пристрою забезпечить швидкий доступ до великої кількості ігор без необхідності їхньої інсталяції на ПК або видалення з нього.

Серед сучасних моделей найбільш популярними є компактні 2,5-дюймові жорсткі диски, які приваблюють геймерів низьким показником шуму при роботі та демократичною ціною. Більш місткі 3,5-дюймові диски дозволяють зберігати більше ніж 10-12 Тб на одному накопичувачі.

З точки зору продуктивності найкращими є жорсткі диски USB-версії з інтерфейсом 3.0, здатні забезпечувати швидкість передачі даних до 20 Гб/с.

7. Ігрова веб-камера


Для якісної передачі зображення під час трансляції ігор знадобиться хороша веб-камера. Оптимальне рішення — моделі з роздільною здатністю 2 Мп (1920×1080) та частотою запису 60 кадрів на секунду. Кращу передачу кольору забезпечують веб-камери з CDD матрицею.

Чим вищою є частота кадрів (FPS), тим більш плавною буде картинка. Для стріму краще вибирати веб-камери з параметром 40 кадрів на секунду і вище. В цьому разі варто подбати про швидкісний Інтернет.

Наявність таких функцій, як автоматичне фокусування, корекція освітленості та захоплення руху обличчя стануть додатковими плюсами на користь вибору геймерської веб-камери.

8. Окуляри віртуальної реальності


Ще один необхідний гаджет в арсеналі речей справжнього геймера — окуляри віртуальної реальності (VR). Призначені для ПК та ноутбуків моделі підтримують частину об'ємних 3D-ігор, легко відтворюють 360° відео та працюють з панорамними знімками. Більшість з них конектяться з пристроями тільки за допомогою кабелів. Для повноцінної роботи таким окулярам потрібен потужний комп’ютер або ноутбук.

Також є VR-окуляри для консолей, заточені на ігри з приставками. На ринку представлений великий вибір бездротових консольних моделей. Але коштують вони дорожче за описані вище.

9. Аудіоколонки


Хороші аудіоколонки створюють більш реалістичне і детальне аудіо-середовище, що важливо в багатьох жанрах, таких як екшн чи пригодницькі ігри. Вони забезпечують чітке відтворення звукових ефектів, музики та діалогів, що допомагає краще орієнтуватися в грі і навіть передбачати дії супротивників на крок вперед.

Для любителів ігор підійде варіант мультиканального звуку. Таке рішення забезпечать два сателіти, дві силові, центральна та сабвуфер. Але з огляду на великі габарити сателітів їх буде зручно розташувати у просторій кімнаті. Альтернативою для менших приміщень є більш компактний варіант — дві колонки та сабвуфер.

10. Ігровий мікрофон


Переваги цього девайсу особливо оцінять ті, хто активно бере участь у мультиплеєрних іграх. Завдяки зниженню фонових шумів високоякісний мікрофон забезпечує чітке і чисте звучання голосу, що важливо для уникнення непорозумінь і забезпечення ефективної комунікації між іншими гравцями в команді. При виборі цього пристрою варто враховувати чутливість, якість шумоподавлення та сумісність із вашою системою. Для досвідчених геймерів сьогодні доступні ігрові моделі мікрофонів з кнопками увімкнення/вимкнення звуку, що дуже зручно.

Також не потрібно забувати і про комфорт для тіла під час тривалих ігрових сесій. Забезпечити його допоможе спеціальне геймерське крісло. При його виборі перш за все слід звертати увагу на ергономічний дизайн (наявність регульованих підлокітників, поперекової опори та високої спинки). До того ж важливо, щоб крісло було виготовлено з міцного матеріалу (якісної шкіри або тканини), підходило статурі і витримувало вагу професійного геймера.

В цілому від правильного вибору ігрових гаджетів залежить продуктивність та задоволення від гри. Кожен з розглянутих нами девайсів має свої особливості та ігрові функції, які допоможуть вам отримувати максимальну перевагу в комп’ютерних змаганнях або просто насолоджуватися процесом.

Коментарі

0

Еще комментарии