0800-31-0700 для нових абонентів
0800-31-0800 технічна підтримка

Поради щодо вибору віртуального сервера

Головна /

Блог

/

Поради щодо вибору віртуального сервера

Поради щодо вибору віртуального сервера

25.03.2016

Дата-центр

16909

Віртуальний сервер належить до одних з найпопулярніших видів хостинг-послуг. Що він собою представляє, які можливості забезпечує і на які критерії слід звертати увагу при його виборі — про все це ви дізнаєтесь з матеріалу даної статті.

Ключові особливості VPS

VPS сервер — це віртуальний сервер, обчислювальні потужності якого клієнти беруть в тимчасове користування для вирішення своїх завдань. Провайдер є власником дата-центру, який представляє собою місце встановлення мережевого і серверного обладнання. Сервер у приміщенні ділиться на автономно працюючі частини, які за своєю функціональністю не мають суттєвих відмінностей від стандартних серверів.

Розмістити сайт або інший інтернет-проєкт на VPS сервері коштує набагато дешевше, ніж придбавати власне обладнання, підтримувати його працездатність і періодично модернізувати. Тому такий варіант є одним з найбільш вигідних, при цьому він не поступається можливостями налаштування сервера для сайту, контролю ресурсів і безпеки. 

VPS і VDS: відмінності

Поряд з абревіатурою VPS (від англ. Virtual Private Server) використовується VDS (від англ. Virtual Dedicated Server) — віртуальний виділений сервер. Особливої різниці між цими поняттями немає: обида мають на увазі сервер, який запущений як віртуальна машина. Незалежно від того, чи орендуєте ви VPS або VDS, отримуєте однаковий набір можливостей:

  • налаштування сервера;
  • встановлення операційної системи (ОС);
  • керування базами даних;
  • завантаження файлів.

Але все ж VDS і VPS мають деякі відмінності:

  • Virtual Private Server або VPS називають віртуальну машину, на яку можна встановити тільки ОС з тим самим ядром, що й материнська ОС. По сути, такі віртуальні машини — просто ОС в контейнерах, які ділять з материнською системою ядро ОС, а також ділять між собою процесор, оперативну пам’ять, жорсткий диск і мережеві підключення. Даний метод віртуалізації підходить для вирішення багатьох завдань і не потребує модифікації ОС. 
  • Virtual Dedicated Server або VDS називають віртуальну машину з паравіртуалізацією — різновидом віртуалізації, при якому материнська ОС і віртуальна машина можуть мати різні ядра завдяки спеціальній програмі під назвою гіпервізор. В даному випадку далеко не всі ОС можуть бути модифіковані для роботи з гіпервізором: для цього потрібно мати відкритий вихідний код. У Windows код закритий, тому Linux є основною ОС для паравіртуалізації.

Як вибрати VPS сервер


Інтернет-провайдери пропонують великий вибір різних тарифних планів з оренди серверів, які відрізняються своїми технічними характеристиками. Щоб грамотно вибрати VPS сервер, необхідно орієнтуватися на наступні критерії:

  1. Місце розташування дата-центру.

Важливе значення має країна, в якій знаходиться компанія, яка надає послуги оренди VPS/VDS. Так, якщо основна маса користувачів вашого ресурсу знаходиться на території України, логічно придбавати сервер у українського провайдера, що скоротить затримки при передачі даних.

Також при виборі віртуального сервера варто звернути увагу, як довго компанія на ринку. Часто компанії, які на ринку менше 3 років, можуть закритися, залишивши вас з вашою проблемою наодинці.

  1. Якість технічної підтримки.

Це теж один з найважливіших факторів при виборі віртуального сервера. Адже, незважаючи на те, що VPS має на увазі наявність у власника достатніх технічних компетенцій, в разі виникнення проблеми на серверному боці швидкість відновлення роботи ресурсу буде багато в чому залежати від якості роботи технічних спеціалістів провайдера.

Тепер можна переходити до оцінки параметрів конфігурації VPS.

  1. Обсяг і тип сховища.

Вам потрібно підрахувати, який максимальний обсяг даних буде потрібно зберігати на сервері. Орієнтуючись на можливе розширення вашого проєкту в подальшому, важливо врахувати необхідність запасу.

Також необхідно визначитися з різновидом сховища: SSD (твердотільний накопичувач) або HDD (жорсткий диск). Швидкість роботи SSD набагато перевищує швидкість роботи звичайних HDD, тому твердотільні накопичувачі більше відповідають сучасним потребам.

  1. Обсяг оперативної пам’яті (RAM).

Він повинен забезпечувати швидке завантаження сторінок ресурсу навіть в разі значної кількості відвідувачів (наприклад, якщо йдеться про інтернет-магазин).

Підхожий обсяг RAM залежить від типу сайту, для розміщення якого купується віртуальний сервер:

  • 1 Гб — для лендінгу та односторінкових візиток;
  • 2-4 Гб — для невеликих онлайн-ресурсів, де не планується великий наплив відвідувачів;
  • 8-16 Гб — для великого порталу або інтернет-магазину;
  • 24-32 Гб — для офіційних ресурсів держорганів і фінансових закладів.
  1. Характеристики процесору.

Продуктивність орендованого сервера багато в чому залежить від процесора, а точніше, від його характеристик, головними з яких є число ядер і тактова частота. Від кількості ядер залежить число запитів, над якими відбувається одночасна робота.

  1. Система віртуалізації.

Віртуалізація є основою для VPS-хостингу: вона додає до фізичного сервера віртуальні рівні, розділяючи його на кілька окремих віртуальних машин. Залежно від системи віртуалізації, починаючи від найпростіших Virtuozzo, OpenVZ, XEN до більш складних KVM, Vmware, на ваш сервер будуть встановлені різні операційні системи сімейства Linux або Windows.

  1. Панель керування сервером.

При пошуку сервера зверніть увагу на встановлену панель керування сервером. Найпопулярнішими панелями є С-Panel і DirectAdmin.

  1. Час безвідмовної роботи і продуктивність.

Час безвідмовної роботи (аптайм) — це показник, який свідчить про можливості віртуального сервера працювати без перерв. Чим він вище, тим більше ймовірність того, що сайт буде доступним потенційним клієнтам.

Продуктивність віртуального сервера відповідає за те, наскільки добре він справляється з навантаженням і відповідає на запити користувачів. Щоб сайт зі старту завантажувався швидко і працював безперебійно, необхідно забезпечити його потрібною кількістю серверних ресурсів. Для цього вибирається відповідний тариф VPS, а потім практично вимірюється продуктивність його роботи за допомогою навантажувального тестування.

  1. Необхідна пропускна здатність.

Важливо чітко оцінити пропускну здатність (смугу пропускання), яку надає провайдер для різних тарифів. Цей параметр відповідає за надійність інтернет-з'єднання для кінцевих користувачів.

Оцінити необхідну смугу пропускання можна за допомогою формули:

Оптимальна пропускна здатність = число переглядів середньої сторінки x розмір середньої сторінки x середня денна відвідуваність x кількість днів в місяці x додаткові резервні параметри

  1. Захищеність від DDoS-атак та інші заходи безпеки.

Оцінка можливостей хостинг-провайдера із захисту віртуальних серверів своїх клієнтів від DDoS-атак — ще один важливий фактор, який впливає на вибір покупця VPS-хостингу. Гарною ознакою є наявність безкоштовного базового DDoS-захисту в поєднанні з індивідуально налаштовуваним платним DDoS-захистом.

Не зайвим буде поцікавитися, чи включені в базові тарифи провайдера такі можливості, як регулярне оновлення використовуваного ПЗ, захист від несанкціонованого доступу за допомогою надійного брандмауера, шифрування даних за допомогою SSL, автоматичне резервне копіювання та ін.

Список критеріїв того, як вибрати VPS сервер для сайту, можна продовжувати. Але на початковому етапі наведених рекомендацій буде цілком достатньо для того, щоб ви отримали вигідну послугу, яка відповідає потребам вашого бізнесу.

Коментарі

0

Еще комментарии