0800-31-0700 для нових абонентів
0800-31-0800 технічна підтримка

Кілька способів заробити на доменах

Головна /

Блог

/

Кілька способів заробити на доменах

Кілька способів заробити на доменах

11.05.2018

Iнтернет

20079

Скільки можна заробити на домені? Не дивуйтеся, але домен, який Ви купите за $10 сьогодні, завтра може коштувати $100 000. Купівля і продаж доменів абсолютно легальні, а їхню вартість неважко передбачати. Ця стаття для тих, хто хоче заробити в інтернеті, не зв’язуючись з ігорним бізнесом та іншими сумнівними джерелами доходів.

Що таке домен і чому він може бути дорогим

Для початку давайте розберемося, що ми пропонуємо продавати. 

Можна провести аналогію між земельними ділянками і доменами. З часом вільних стає все менше, а чим престижніше район, тим більше ціна.

Доменні зони бувають міжнародними (.com), тематичними (.edu) і регіональними (.ua). Від того, в якій зоні розташоване доменне ім’я, залежить його швидкість. Також на ціноутворення впливає тематичний індекс цитування (ТІЦ). Від нього залежить позиція ресурсу в пошуковій видачі. Іншими словами, важлива не тільки адреса, але й наповнення.

Зареєструвати домен може будь-хто, головна умова — щоб ім’я було не зайнятим. Реєстрація діє певний строк, який можна продовжувати. В середньому така послуга за рік обходиться в $10-20.

Види заробітку на доменах

Сьогодні торгівлю доменами вважають одним з найкращих рішень для заробітку в інтернеті. Вартість вдалого імені може бути порівнянна з ціною на квартиру.

В найпростішому випадку схеми отримання прибутку описуються так: якщо сьогодні Ви зареєстрували домен з вдалою адресою, завтра він буде коштувати більше. Щоб вкладення були вдалими, потрібно мати чуття і творчий потенціал, вміти аналізувати ринок. Ви можете купувати кілька потенційно успішних, на Ваш погляд, доменних імен і намагатися продавати їх, або скуповувати адреси пачками і сподіватися, що серед них трапились вдалі.

Сьогодні виділяють кілька ключових напрямків заробітку на доменах:

  1. Домейнінг. Це звичайна купівля-продаж свіжих або давно зареєстрованих доменів. Важливо побачити потенціал в адресі та вчасно її продати. При виборі потрібно орієнтуватися на такі особливості: чим коротше ім’я, тим краще; в назві повинно бути помітне популярне слово; в іменитих доменних зонах ціни вище на порядок.
  2. Кіберсквотинг. Передбачає покупку доменного імені, яке дуже схоже на адресу відомого порталу або на ім’я відомої компанії, з його наступним перепродажем за вищою вартістю. Це вигідно тоді, коли люди неправильно вводять в адресний рядок потрібний сайт і потрапляють на Ваш сайт. Для максимально схожого вигляду унікальний ідентифікатор залишають таким самим, але реєструють ім’я в іншій доменній зоні. Також можна додавати цифри, особливо це актуально для імітації сайту фільму (виходить натяк на наступну частину). Будьте обережні: правовласник завжди може звернутися до суду та відсудити домен, ім’я якого надто схоже на назву його торгової марки.
  3. Реселлінг. В цьому випадку Ви виступаєте посередником між покупцем і реєстратором доменів. Більшість сайтів, на яких можна зареєструвати домен, працюють саме так. Якщо Ви плануєте перепродаж доменів, які купуєте, краще замовчати про це під час покупки, представившись кінцевим покупцем.
  4. Паркування доменів. Якщо Ви придбали багато доменів, а частину з них ще не вдалося продати, вийміть із них користь. Просто розмістіть на порожніх сторінках рекламу, по якій буде клікати частина користувачів.
  5. Здавання доменів в оренду. Альтернатива продажу з меншим, але постійним доходом.

Існує ще й такий спосіб заробітку в інтернеті, як перехват доменів. Тут потрібно відстежувати закінчення терміну реєстрації доменних імен і встигати їх купити в потрібний момент, якщо власник не продовжить реєстрацію. Для відстежування створені спеціальні сервіси. По суті, це незаконна або несанкціонована зміна реєстратора чи власника доменного імені, тому заробляти на доменах таким чином ми би не рекомендували. 

Блокчейн-домени та переваги їхнього використання

Блокчейн-домен представляє собою децентралізовану доменну адресу, яка функціонує на основі технології розподіленого реєстру. Замість використання традиційних централізованих систем (наприклад, ICANN) блокчейн-домени працюють на основі децентралізованих мереж.

Домени, що функціонують на основі технології блокчейн, мають низку переваг порівняно зі звичайними:

  1. Стійкі до цензури. Децентралізована структура блокчейн-доменів ускладнює їхнє блокування або цензурування, тим самим забезпечуючи свободу інформації.
  2. Забезпечують покращену безпеку і приватність. Захист криптографією і контроль за допомогою приватних ключів роблять блокчейн-домени більш безпечними і конфіденційними.
  3. Спрощують криптовалютні транзакції. Блокчейн-домени дозволяють користувачам замінити складні криптовалютні адреси на імена, які легко запам'ятовуються, що спрощує процес надсилання і отримання криптовалют. 
  4. Забезпечують децентралізоване управління. Власник блокчейн-домену отримує повний контроль над своїм доменним ім’ям, що зменшує ризики, пов’язані з хакерськими атаками, тиском регуляторів і цензурою.
  5. Мають інвестиційну привабливість. Блокчейн-домени є цифровими активами, які можна передавати, продавати і наслідувати без участі посередників, що дозволяє використовувати їх для доменного інвестування і спекуляції.

До того ж, від традиційних доменних імен блокчейн-домени відрізняються тим, що зазвичай надаються користувачам без необхідності щорічних платежів за продовження. Проте право володіння таким доменом надається не на постійній основі, а до тих пір, поки зберігається контроль над приватним ключем, за допомогою якого було зареєстровано доменне ім’я. Умови купівлі доменів у різних реєстраторів можуть відрізнятися, тому радимо заздалегідь уважно вивчати їх.  

Щодо прикріплених до криптогаманців блокчейн-доменів, поки на них немає величезного попиту. Але якщо згадати Bitcoin, то на початку своєї появи він теж коштував копійки. Тому вже сьогодні можна припустити, що в криптодомени варто інвестувати, і от чому:

  • Безпека.

Сайт на блокчейн-домені ніхто не зможе заблокувати, відібрати у Вас або видалити його яким-небудь чином.

  • Децентралізація.

Реєстрація домена в блокчейні дозволяє контролювати створений на ньому сайт або застосунок тільки Вам як власнику цього домена.

  • Анонімність.

При відвідуванні сайтів з доменної зони Emercoin Ваш провайдер не зможе це побачити.

З чого почати бізнес на доменах

Бізнес на продажу доменів завжди передбачає початкове фінансове вкладення. Його розмір залежить від Ваших можливостей і планів. Перед тим, як інвестувати в домени, слід провести невелике маркетингове дослідження в цілях виявлення тенденцій на ринку.

Далі підберіть оптимальний для себе спосіб заробітку і запасіться терпінням. Якщо Ви вибрали правильне доменне ім'я, Ви продасте його з високою ймовірністю. Тому купівля без попереднього аналізу буде безглуздою.

Можна реєструвати нові доменні імена, або викупати забуті чи невикористовувані. Звертайте увагу на старші домени, вони вже мають необхідний для ранжування набір показників (наприклад, індекс цитування). В ідеалі це повинен бути відвідуваний сайт, а не пуста сторінка. Перед покупкою рекомендуємо скористатися існуючими сервісами для перевірки доменів.

Краще, щоб адреса була короткою і такою, що запам'ятовується. В зоні .com всі чотирилітерні імена зареєстрували кілька років тому і тепер продають за величезні суми. Можете спробувати зареєструвати домен, ім’я якого на один-два символи відрізняється від відомого сайту (не забувайте про правовласників). Досвідчені кіберсквотери слідкують за анонсованими проєктами і заздалегідь реєструють кілька варіантів імен сайту для майбутнього проєкту. Далі, з високою ймовірністю, їм надійде пропозиція про продаж цих доменів.

Тепер, коли Ви знаєте, що Вам підійде, можна переходити до реєстрації. Ми можемо Вам в цьому допомогти і зареєструвати домен в одній з національних або міжнародних зон.

Далі можна приступати до продажу доменів. Реєструйтеся на форумах і аукціонах, публікуйте свої пропозиції та обов'язково стежте за новинами сфери. Не забувайте продовжувати реєстрацію, якщо користуєтеся паркуванням або здаєте домен в оренду.

Сподіваємося, що наші поради про те, як заробляти на доменах, будуть корисними вам!

Коментарі

0

Еще комментарии