Помилка
Помилка
Помилка
Підписка оформлена
Заявка успішно відправлена
Помилка
Повідомлення відправлено
Помилка
За Вашою адресою є покриття «Макснет»
Заявка успішно відправлена
Покриття відсутнє
Помилка
Відгук успішно відправлено
Помилка
Відгук успішно відправлено
Помилка
Запит успішно відправлено
Помилка
Резюме успішно відправлено
Заявку на перенесення домену успішно відправлено
Помилка
23.04.2025
Iнтернет
279
Любителі онлайн-ігор напевно знайомі зі Steam — популярною цифровою платформою для розповсюдження відеоігор, ПЗ та іншого контенту. Вона була розроблена компанією Valve і дозволяє користувачам купувати, завантажувати, оновлювати та запускати ігри й застосунки на своїх комп'ютерах, а також зберігати геймерські дані у хмарі. А ще Steam пропонує різні функції, які ми і розглянемо далі.
У бібліотеці Steam можна використовувати фільтри для сортування ігор за різними критеріями: типом, жанром, рейтингом, ціною, функціями, датою релізу, підтримкою мови та іншими. За їх допомогою можна швидко знайти потрібні вам ігри серед встановлених.
Для активації функції потрібно: натиснути на іконку перемикачів поруч з пошуком ігор у «Library»/«Бібліотеці» — проставити галочки на потрібні вам фільтри.
У фільтрах ви можете вписати власні позначки або знайти ті ігри, які є в бібліотеці і у вас, і у друга.
У Steam є можливість згрупувати ігри, які ви купили, за жанрами, авторами або режимами. Спосіб організації ігор за допомогою колекцій дозволяє зручно сортувати і знаходити їх у бібліотеці.
Для активації функції потрібно: клікнути на квадратик поруч з кнопкою «Library»/«Бібліотека» — «Create a new collection»/«Створити нову колекцію».
Колекції можна побачити як у списку зліва, так і у вигляді обкладинок у бібліотеці.
Big Picture — це спеціальний інтерфейс Steam, який допоможе більш зручно користуватися платформою на великих екранах, таких як телевізори, а також буде корисним для геймерів, які використовують сервіс з контролерами. Він дозволить легко переглядати свої ігри в Steam, спілкуватися з друзями та використовувати різні функції Steam, навіть коли комп'ютер підключений до телевізора або монітора з великою діагоналлю. Завдяки Big Picture вам не доведеться підключати мишу та використовувати клавіатуру.
Для активації функції потрібно: навести курсор на лівий верхній кут — «View»/«Вигляд» — «Big Picture Mode»/«Режим Big Picture».
У Steam можна приховати пройдені ігри або застарілі демо. Прихована гра більше не буде відображатися в основному списку вашої бібліотеки. При цьому вона не буде видалена з вашого акаунту, і ви зможете знайти її через функцію пошуку або в розділі «Hidden»/«Приховані».
Для активації функції потрібно: клікнути правою кнопкою миші на гру — «Manage»/«Керування» — «Mark as Private»/«Приховати гру».
Тепер Steam не буде показувати вам приховану гру. Щоб відновити гру в бібліотеці, потрібно зайти в «Steam Settings»/«Налаштування Steam» — «Interface»/«Інтерфейс» — «Show Hidden Games»/«Показувати приховані ігри» або шукати її через пошук.
У Steam є вбудований блокнот, у якому можна створювати нотатки безпосередньо під час гри. Це особливо зручно, якщо потрібно записати щось важливе (наприклад, коди, стратегії або якісь ідеї), поки ви граєте.
Для активації функції потрібно: запустити гру — натиснути комбінацію клавіш «Shift + Tab» — натиснути на іконку олівця в нижній частині екрану — написати нотатку — «Fax the Window in the Game»/«Закріпити вікно у грі».
Окремо можна налаштувати прозорість вікна з нотатками.
За бажанням ви можете передавати гру або навіть весь робочий стіл з ПК на інший пристрій (комп’ютер, смартфон, планшет або навіть телевізор). Ідеальний спосіб для комфортного геймінгу, не виходячи з дому.
Для активації функції потрібно: запустити гру на комп’ютері — увійти в акаунт Steam на іншому пристрої — натиснути кнопку «Enable Remote Play»/«Транслювати».
Зазвичай трансляція ігор є усталеним налаштуванням. Перевірити це можна в розділі «Remote Play».
У Steam є можливість підписатися на бета-оновлення для деяких ігор та самого клієнта Steam. Це дозволяє отримати доступ до тестування нових функцій, виправлень і поліпшень, які ще не були офіційно випущені.
Для активації функції потрібно: увійти в «Steam Settings»/«Налаштування Steam» — «Interface»/«Інтерфейс» — «Client Beta Participation»/«Участь у бета-тестуванні клієнта Steam».
Деактивувати функцію можна в тому ж вікні.
Перш ніж скачувати нову гру, не завадить дізнатися, скільки місця на вашому жорсткому диску займають вже встановлені ігри. Так ви зрозумієте, чи треба видаляти якісь з них, щоб звільнити місце.
Для активації функції потрібно: зайти в «Steam Settings»/«Налаштування Steam» — «Storage»/«Сховище».
Якщо ви не задоволені покупкою або з якихось причин хочете повернути гроші, Steam надає можливість повернення коштів за куплені ігри. Зазвичай через службу підтримки сервісу можна повернути кошти за гру за умови, що ви провели у ній менше 2-х годин впродовж 14 днів після покупки.
Для активації функції потрібно: клікнути на «Довідка» у лівому верхньому куті — «Steam Support»/«Служба підтримки Steam» — «Recent Purchases»/«Нещодавні покупки» — клікнути на потрібну гру — «I would like a refund»/«Я хочу зробити запит на повернення коштів».
Також у підтримку можна звернутися й з інших питань щодо покупки ігор.
Ще одна цікава функція — можливість продавати непотрібні предмети, які накопичились у надлишку (колекційні картки Steam, стикери для чатів, теми для інтерфейсу, значки) через торговий майданчик. Таким чином ви можете поповнити свій гаманець Steam коштами, які можна витратити на ігри, контент чи інші покупки на платформі.
Для активації функції потрібно: клікнути на свій профіль — «Item Inventory»/«Інвентар» — натиснути на предмет — «Put an item up for sale»/«Продати» — виставити ціну — дочекатися покупки вашого товару.
У Steam є вбудована функція для відображення лічильника кадрів на секунду (FPS) всередині ігор, яка допомагає відстежувати продуктивність ігри на вашому ПК. Ця опція особливо корисна для геймерів, які хочуть знати, скільки кадрів на секунду виводиться під час гри, щоб налаштувати графіку або перевірити продуктивність системи.
Для активації функції потрібно: увійти у «Steam Settings»/«Налаштування Steam» — «In Game»/«У грі» — «In-game FPS counter»/«Відображення частоти кадрів» — поставити лічильник у зручному для вас куті екрану.
Увімкнення функції «Сімейний доступ» («Steam Families») дозволяє надавати доступ до своєї бібліотеки ігор іншим користувачам. В результаті ваші близькі отримують можливість користуватися вашими іграми, якщо вони не запущені на вашому комп’ютері, без необхідності їх повторної покупки. Одночасно можна авторизувати до 10-ти пристроїв та надати доступ до бібліотеки максимум 5-ти акаунтам.
Для активації функції потрібно: увійти у свій акаунт Steam на іншому пристрої — перейти у «Steam Settings»/«Налаштування Steam» — «Family»/«Сім’я» — «Create or Join a Steam Family»/«Створити сім'ю Steam або приєднатися до неї».
За бажанням ви можете в будь-який момент позбавити користувачів сімейного доступу.
Активований статус «Невидимка» дозволяє вам бути в режимі оффлайн, не зникаючи при цьому зі списку друзів. Це означає, що ваш профіль буде прихований для інших користувачів, і вони не побачать, що ви онлайн. Однак це не завадить вам взаємодіяти з іншими користувачами, наприклад, писати їм повідомлення або приймати запити на гру.
Для активації функції потрібно: відкрити Steam і перейти до верхнього меню, натискаючи на своє ім’я в правому верхньому куті — вибрати «Status»/«Статус» — у випадаючому меню вибрати «Invisible»/«Невидимка».
Коли вигідно робити покупки на Steam?
Геймери зі стажем знають, що на ігрових сервісах час від часу можна зловити великі знижки. Steam не є виключенням. У періоди великих сезонних розпродажів знижки тут можуть досягати 50-90%.
Один з найбільших розпродажів року у магазині припадає на кінець грудня та початок січня — період різдвяно-новорічних свят. До того ж щороку Steam традиційно проводить промоакції, приурочені до Великодня. Також купити ігри за привабливими акційними цінами можна в жовтні на Хелловін, а ще в листопаді, коли діють пропозиції з нагоди "Чорної п'ятниці".
А ще в періоди між великими розпродажами Steam радує користувачів додатковими акціями, такими як безкоштовні ігри, різноманітні колекції та розпродажі по категоріях. Щоб не пропустити всі ці події, можна підписатися на розсилку Steam або регулярно перевіряти магазин на наявність акцій.
Як бачите, отримати максимальний комфорт та вигоду від функціоналу та пропозицій топової ігрової платформи нескладно. Достатньо зареєструватися в Steam та випробувати її можливості на собі.
До речі, а які фішки Steam, на вашу думку, є топовими? Діліться у коментарях.
Оцінити
5.0
Поділитися
Коментарі
0
Еще комментарии