Помилка
Помилка
Помилка
Підписка оформлена
Заявка успішно відправлена
Помилка
Повідомлення відправлено
Помилка
За Вашою адресою є покриття «Макснет»
Заявка успішно відправлена
Покриття відсутнє
Помилка
Відгук успішно відправлено
Помилка
Відгук успішно відправлено
Помилка
Запит успішно відправлено
Помилка
Резюме успішно відправлено
Заявку на перенесення домену успішно відправлено
Помилка
01.07.2025
Iнтернет
39
Індустрія геймінгу стрімко розвивається, відкриваючи численні можливості для заробітку як професійним гравцям, так і аматорам, що бажають поєднати своє захоплення з роботою. Завдяки цифровим платформам, стрімінгу, кіберспорту та створенню контенту заробляти в цій сфері стало простіше, ніж будь-коли. Ми вирішили дізнатися, як саме це можна зробити, і пропонуємо вашій увазі 10 популярних і реальних способів заробити гроші в Інтернеті на іграх.
Сучасні можливості заробітку для геймерів
Різноманітні за жанрами та стилями онлайн-ігри — від простих ігор-головоломок, доступних в автономному режимі, до складних багатокористувацьких відеоігор, які потребують підключення до Інтернету — вже давно стали популярним видом розваг для мільйонів людей по всьому світу. Нові горизонти в геймерській індустрії відкрили ігри для заробітку, або P2E (PlayToEarn), які дозволяють гравцям заробляти реальні гроші або інші винагороди під час процесу.
Модель PlayToEarn пропонує гравцям широкий спектр віртуальних досвідів: від рольових ігор та стратегії до віртуальної нерухомості та художніх галерей. Геймери можуть вибрати гру відповідно до своїх інтересів і сильних сторін, а також пропонованих можливостей заробітку.
У геймерів є можливість заробляти на іграх, змагаючись між собою в турнірах (онлайн чи офлайн) з призовими фондами від кількох доларів до мільйонів. Причому для участі в кіберспорті не обов'язково бути профі: навіть на аматорському рівні можна брати участь у онлайн-змаганнях та отримувати гроші за майстерність, а разом з ними — визнання у спільноті.

В числі популярних ігрових турнірів: Dota 2, League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, CS:GO Majors.
Креативні гравці можуть розробляти власні модифікації до ігор, карти, скіни чи 3D-моделі, і не тільки використовувати їх у власних проєктах, а й продавати на спеціалізованих платформах, таких як Steam Workshop, Skyrim Mods, Unity Asset Store або Roblox Creator Marketplace. Це дозволяє монетизувати технічні й творчі навички переважно без великих вкладень. Але треба мати на увазі, що цей спосіб заробітку онлайн вимагає технічних знань, і бути готовими до конкуренції з боку інших гравців.
Стрімінг — це процес трансляції гри в реальному часі для великої аудиторії. Стрімери та ігрові блогери можуть отримувати гроші за рахунок підписок глядачів на канал, донатів за допомогою платіжних систем, показу реклами на каналі завдяки співпраці з брендами.
Наразі часто використовують такі платформи для стрімінгу, як Twitch, YouTube, Discord. Чим унікальніший і цікавіший контент на каналі, тим більше глядачів і підтримки від них можна залучити. Наприклад, популярні стрімери на Twitch заробляють від кількох сотень до кількох тисяч доларів на місяць.
Це процес добування ігрових предметів, валюти або інших вигод, які потім можна продати за реальні гроші. У багатьох іграх є внутрішньоігрова валюта або рідкісні предмети, які можна продати на сторонніх майданчиках, таких як Steam Market або eBay. Наприклад, у “World of Warcraft” можна заробляти гроші, продаючи рідкісні предмети або золото.
У геймерській індустрії можна заробляти, продаючи акаунти з високим рівнем розвитку, рідкісними предметами або великим досягненням. Наприклад, у “World of Warcraft” або “League of Legends” популярні акаунти з високими досягненнями можуть продаватися за великі суми. Але не варто вважати цей метод заробітку швидким: спочатку ви створюєте акаунт з низьким рівнем або без особливих досягнень, потім прокачуєте його до високого рівня або досягнення в грі, та лише після цього можете продати його за належною ціною.
Нове покоління відеоігор використовує блокчейн-технології, такі як NFT, щоб винагороджувати геймерів криптовалютою. NFT (від англ. non-fungible token — невзаємозамінний токен) дозволяє користувачам набувати права власності на ігрові предмети (віртуальний одяг, обладнання, земельні ділянки тощо).

Якщо в звичайних іграх геймерські предмети зберігаються в закритих мережах і належать компаніям-розробникам, то NFT надають можливість гравцям володіти унікальними активами (ігровими предметами, персонажами, землями) та розпоряджатися ними на власний розсуд. Наприклад, у “Axie Infinity” гравці можуть заробляти криптовалюту, володіючи цифровими істотами (Axies) і продаючи їх на спеціальних ринках.
Ця послуга полягає в тому, що досвідчені гравці використовують акаунт іншого менш досвідченого користувача або грають у команді з ним, щоб допомогти йому піднятися по рангах. За підвищення іншому рейтингу прогеймер отримує гроші. Фактично це «штучне» підвищення рангу без реального вдосконалення вмінь гравця. Тому з точки зору етики така практика заробітку на іграх не є прийнятною.
Ігрові компанії часто наймають тестувальників для пошуку технічних помилок (багів) або недоліків у своїх продуктах до їх офіційного релізу. Тестувальники у геймдеві отримують плату за час, який вони витрачають на виявлення помилок, тестування функціональності, сумісності, юзабіліті, продуктивності, локалізації, балансу гри тощо.

Залежно від компанії, типу та складності тестування, досвіду та спеціалізації тестувальника його заробіток може складати від $10 до $70 на годину. Проєкти з тестування ігор за гроші можна шукати на онлайн-платформах (PlaytestCloud, BetaFamily, uTest) та офіційних сайтах студій (Ubisoft, Riot Games, Blizzard).
Якщо ви маєте високий рейтинг у певній грі, добре орієнтуєтеся в механіках і вмієте толково пояснювати, можете отримувати заробіток в Інтернеті на іграх, проводячи індивідуальні чи групові заняття. Зокрема, можна пропонувати окремі сесії з учнями через Discord або Zoom, комплексні курси з конкретної гри, розбір матчів та аналітику гри учня, платні стріми з навчальним контентом.
Знаходити клієнтів можна на платформах (Metafy, GamerSensei, Fiverr), геймерських форумах (Reddit, Discord), власному YouTube каналі. Цей метод підходить тим, хто хоче заробляти на відеоіграх, не змагаючись, а навпаки — допомагаючи іншим ставати кращими.
Ще один варіант, який дозволяє заробляти гроші на іграх, не беручи в них участь як гравець. Якщо у вас є творчі або технічні навички (графічного дизайну, написання сценаріїв, створення музики), ви можете працювати над геймдев-проєктами та отримувати за це гонорар. Замовлення можна шукати на таких популярних платформах, як Upwork, Freelancer, Fiverr, ArtStation, профільних Discord-серверах, сайтах інді-розробників.
Варто додати, що паралельно із іграми для заробітку в Інтернеті розвивається метапростір — спільний віртуальний світ, в якому користувачі взаємодіють як аватари, зустрічаються, працюють разом і, звичайно, грають в ігри. Планується, що блокчейн, криптовалюта і NFT поступово будуть виведені у метасвіт разом з віртуальними об’єктами і земельними ділянками, представленими нерозмінними токенами. З огляду на це, фінансові можливості для відвідувачів віртуального світу будуть ще більше розширюватися та заохочувати до взаємодії.
Оцінити
5.0
Поділитися
Коментарі
0
Еще комментарии