Помилка
Помилка
Помилка
Підписка оформлена
Заявка успішно відправлена
Помилка
Повідомлення відправлено
Помилка
За Вашою адресою є покриття «Макснет»
Заявка успішно відправлена
Покриття відсутнє
Помилка
Відгук успішно відправлено
Помилка
Відгук успішно відправлено
Помилка
Запит успішно відправлено
Помилка
Резюме успішно відправлено
Заявку на перенесення домену успішно відправлено
Помилка
15.10.2024
Iнтернет
24894
Щоб захистити свій комп'ютер від вірусів та інших загроз, рекомендується використовувати антивірусне програмне забезпечення (ПЗ). Оскільки ліцензійні програми коштують дорого, для особистого використання багато користувачів Windows надають перевагу безкоштовним варіантам, функціоналу яких в більшості випадків буває достатньо. Але через різноманіття таких продуктів іноді буває непросто визначитися з вибором. Після знайомства з ефективними програмами, зібраними у цій статті, зробити це буде легше.
1. Avast One Essential
Безкоштовна версія лінійки продуктів Avast надає базовий рівень захисту на базі добротного функціоналу, лімітованого VPN та інструментів прискорення ПК. За допомогою інструменту Privacy Advisor, який відповідає за онлайн-безпеку, програма після першої перевірки системи сама запропонує вам перевірити налаштування конфіденційності на різних сайтах і надасть всі необхідні посилання та інструкції.
Завдяки безкоштовному VPN ви отримаєте до 5 Гб трафіку на тиждень, що в сумі більше, ніж пропонують інші конкуренти. Однак при цьому будуть діяти деякі обмеження щодо вибору регіону і швидкості роботи, які відсутні у преміум версії програми.
У списку основних можливостей Avast:
З істотних мінусів: програма має трохи складніший інтерфейс у порівнянні з продуктами конкурентів.
2. AVG Antivirus Free
AVG Antivirus Free відрізняється від розглянутого вище Avast One Essential тим, що:
Непоганий хмарний сканер AVG Antivirus Free виявляє більшість вірусів і шкідливих застосунків. До того ж ПЗ регулярно оновлюється, має окрему опцію для перевірки завантажувальних файлів (boot scan), а також утиліту для перевірки та оптимізації продуктивності вашого ПК (performance scan).
У програми AVG Antivirus Free такі особливості:
Програма не перевантажує своєю роботою ваш комп’ютер. Однак програє більшості конкурентних продуктів за функціоналом та не дуже надійно захищає ПК від крадіжки логінів і паролів.
3. Total AV Free Antivirus
Серед усіх безкоштовних програм TotalAV Free Antivirus можна назвати найзручнішою з точки зору інтерфейсу, тому вона підійде навіть недосвідченим користувачам. А за якістю виявлення фішингових загроз сервіс поступається тільки платному Bitdefender.
Наявність менеджера паролів Total Password дозволяє підтримувати біометричну і двофакторну авторизацію, що істотно підвищує рівень безпеки. Але при цьому безкоштовна версія TotalAV позбавлена захисту в реальному часі, на відміну від преміум-версії.
4. Bitdefender
Ця антивірусна програма має безкоштовну версію, якою українці можуть вільно користуватися впродовж 90 днів. Bitdefender Antivirus Free добре захищає від фішингу, миттєво розпізнаючи підроблені сайти, які легко обходять вбудований захист Chrome. Також сервіс має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і економно витрачає системні ресурси.
Але однією з головних переваг сервісу є використання "хмарного сканера". Це означає, що під час сканування програма використовує серверні потужності, завдяки чому ваша система навантажується мінімально.
Щодо недоліків, у безкоштовній версії Bitdefender відсутній захист онлайн-банкінгу, обмежена кількість слотів у налаштуванні батьківського контролю, а VPN лімітований (всього 500 Мб на день).
5. ESET NOD32 Antivirus
ESET Nod32 пропонує безкоштовну пробну версію, розраховану на 30 днів. В числі доступних функцій: хмарне сканування, антифішингові модулі, сканування файлів під час їх завантаження, інструменти для захисту онлайн-банкінгу, а також для захисту від скриптових атак і програм-здирників та ін. До того ж навіть мінімальний "домашній" пакет включає зручну систему звітності про сканування і виявлення загроз.
За рівнем реалізації захисту від фішингу ESET Nod32 поступається Bitdefender. Але в таких інструментах як захист від шкідливих скриптів і захист онлайн-банкінгу має набагато більше можливостей.
6. Avira
Це повноцінно безкоштовний антивірус, з яким ви отримуєте безкоштовний модуль захисту від шкідливого ПЗ, хмарний сканер (повільний порівняно з платними антивірусами, але тим не менш) та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.
Avira Free Security має досить багато додаткових функцій і можливостей:
7. F-Secure Online Scanner
Доступний для безкоштовного використання та сумісний з актуальними версіями Windows, цей антивірус займає мало місця на диску та може працювати разом з іншими антивірусними продуктами. Завдяки технології F-Secure Lighthouse демонструє високу ефективність у виявленні та видаленні “патогенного” ПЗ на комп’ютері.
У списку сильних сторін F-Secure Online Scanner:
Окрім сильних, у F-Secure Online Scanner є і слабкі сторони:
8. Trend Micro HouseCall
Зручний сервіс, який допомагає захистити комп’ютер та інші пристрої локальної мережі від інтернет-загроз, навіть складних (наприклад, стійких до багатьох антивірусів руткітів). Trend Micro HouseCall підтримує регулювання глибини сканування, може здійснювати швидку перевірку та індивідуальний аналіз вмісту папок або повну оцінку всіх даних на ПК.
У списку сильних сторін продукту:
Але сервіс має і слабкі сторони: він не працює без Інтернету та доступний лише англійською. До того ж програма запускається на вимогу, не забезпечує “фоновий” захист тут і зараз.
9. 360 Total Security
Ця антивірусна програма, розроблена китайською компанією Qihoo 360, подбає про безпеку вашого комп’ютера при здійсненні покупок в Інтернеті, завантаженні файлів та спілкуванні з друзями. 360 Total Security виконує сканування системи на предмет виявлення вірусів, троянських програм та інших загроз. А ще сервіс перевіряє Wi-Fi мережі та має режим "пісочниці" (середовища для безпечного запуску програми).
У списку функцій 360 Total Security:
Проте дві останні функції не так часто потрібні користувачам.
10. Windows Defender
Базовий безкоштовний антивірус, який вбудований у Windows 10/11 та доступний його користувачам. Він виявляє вірусні загрози, коли ви завантажуєте або запускаєте виконувані файли, і при цьому не перевантажує систему своєю роботою.
Однак Windows Defender поступається іншим безкоштовним антивірусним програмам відсутністю багатьох додаткових функцій. Також він не має екрану захисту в реальному часі (тобто ви не отримаєте сигналу під час спроби завантажити шкідливий файл), рідко пропонує оновлення баз даних та вважає вірусами деякі виконувані файли для активації неліцензійних або розповсюджуваних безкоштовно програм.
Який антивірус вибрати?
Щоб вам було легше визначитися з вибором, на підставі всього вищевикладеного ми зібрали найбільш значущі сильні та слабкі сторони розглянутих антивірусних програм в таблиці:
- Чудовий брандмауер
- Просунуті інструменти для забезпечення конфіденційності
- Непоганий сканер виявлення загроз
- Не дуже надійно захищає ПК від крадіжки логінів і паролів
- Менеджер паролів з підтримкою біометричної авторизації
- Незначне навантаження на систему під час сканування
- Наявність "хмарного сканера"
- Найширший функціонал, жодних обмежень у пробній версії
- Низьке навантаження на систему
- Висока ефективність сканування
- Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс
- Часте оновлення баз даних
- Висока швидкість і якість перевірки
- Мультимовний інтерфейс
- Неможливість індивідуального налаштування
- Просунуті механізми виявлення проблем та їхнього вирішення
- Можливість відновлення файлів
- Неможливість забезпечення “фонового” захисту
- Доступність лише англійською
- Перевірка Wi-Fi мереж
- Режим “пісочниці”
- Сканування слабко впливає на загальну продуктивність системи
- Ефективно виявляє вірусні загрози у файловій системі
- Нерегулярне оновлення
- Помилково приймає за віруси деякі застосунки
Розглянувши безкоштовні антивіруси та програми з пробним періодом, робимо висновок, що всі вони мають свої плюси і мінуси. Залежно від ваших потреб і шляхом тестування запропонованих варіантів ви зможете вибрати серед них найбільш відповідний для власного використання.
Оцінити
5.0
Поділитися
Коментарі
0
Еще комментарии