Чому провайдери змушені підвищувати тарифи на ТБ

З 1 січня 2021 року провідні медіагрупи України — «1+1 media» і «Медіа Група Україна» — підвищують тарифи на телебачення для провайдерів. Як заявили представники медіахолдингів, для провайдерів на 30% збільшиться вартість на лінійні права телеканалів. За даними експертів, про аналогічне підвищення цін незабаром заявлять і інші українські медіагрупи.

Медіахолдинг «1+1 media»

За словами Андрія Мальчевського, директора департаменту дистрибуції та розвитку мережі мовлення «1+1 media», компанія має різні угоди з провайдерами, і ціна на лінійні права на наступний рік буде на рівні індексу інфляції.

Більш докладно про це читайте в матеріалі «Детектора медіа»: «1+1 media» назвала умови співпраці з провайдерами на 2021 рік».

«Медіа Група Україна»

«Медіа Група Україна» також планує підвищити ціни на свої телеканали для провайдерів на 30%. Про це заявив директор зі стратегії та розвитку бізнесу Федір Гречанінов під час конференції Telecom Ukraine. «Це трохи вище рівня інфляції, але це не подвоєння», — зазначив він.

Очікування провайдерів, за словами голови Асоціації правовласників і постачальників контенту Наталії Клітної, зводяться до того, що підвищення цін буде на рівні інфляції.

Читайте про це більш детально в матеріалі «Детектора медіа»: «Медіа група Україна» планує підвищити ціни для провайдерів на 30%».

На скільки зросте ціна?

Незважаючи на те, що на початку року найбільші медіахолдинги вже переглядали прайси і збільшили тарифи для провайдерів на третину, вартість продовжує зростати.

Медіагрупи «1+1 media» і «Медіа Група Україна» ще у вересні 2020 року анонсували перегляд умов співпраці з провайдерами. Деякі інтернет-провайдери та провайдери кабельного телебачення вже оголосили про підвищення тарифів для ТБ-абонентів.

На тарифи провайдерів, які надають послугу ТБ, впливає велика кількість чинників, основні з яких — вартість контенту медіагруп та вартість обслуговування інфраструктури, що використовується провайдерами для ретрансляції. Тому часто провайдери змушені підвищувати тарифи для своїх абонентів після підвищення вартості контента медіагруп.

Більш докладно про те, як можуть змінитися тарифи, читайте в матеріалі: «ТБ-подорожчання. На скільки виростуть ціни на телебачення в провайдерів ».


З повагою, команда «Макснет»